Istnieje wiele rozwiązań budowlanych, które umożliwiają wejście na poddasze, schody na poddasze, włazy na strych itp. Wymagane rozwiązania zależą od wielu czynników, takich jak budżet, przestrzeń dostępna, kształt i wielkość poddasza, a także preferencje estetyczne.

Zakupu dokonasz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/wylazy-strychowe/ Rozwiązania zgodne z przepisami i produkowane w Polsce! Zadzwoń: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Poniżej kilka popularnych rozwiązań, które mogą Cię zainspirować

Schody zabiegowe – Schody zabiegowe to najpopularniejsze rozwiązanie do wejścia na poddasze. Są one szczególnie przydatne w przypadku, gdy przestrzeń jest ograniczona, a kąt nachylenia dachu jest duży. Schody zabiegowe są wyposażone w stopnie ułożone pod kątem, który zapewnia stabilne i bezpieczne wspinanie się na poddasze.

Schody strychowe – Schody strychowe to proste i ekonomiczne rozwiązanie. Schody są składane i zamontowane w otworze w sufitach. Są one szczególnie przydatne w przypadku niewielkiej ilości dostępnej przestrzeni na poddaszu. Jednakże, schody strychowe są mniej wygodne niż schody zabiegowe, ponieważ stopnie są wąskie, a kąt nachylenia stromy.

Schody dywanoweSchody dywanowe są idealne, gdy chcemy zachować estetykę i styl naszego domu. Schody dywanowe zwykle są wykonane z drewna lub metalu, z wykończeniem z tkaniny lub dywanu na stopniach, co nadaje schodom wyjątkowego charakteru.

Włazy strychowe – Włazy strychowe to rozwiązanie, które umożliwia dostęp do poddasza bez konieczności montażu schodów. Włazy strychowe są zwykle wykonane z metalu lub drewna, z zamontowanym zamkiem lub mechanizmem zamykającym, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu. Włazy strychowe są szczególnie przydatne, gdy przestrzeń jest ograniczona, a poddasze jest używane tylko do przechowywania.

Schody spiralne – Schody spiralne to stylowe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie estetykę i funkcjonalność. Schody spiralne są zwykle wykonane z metalu lub drewna i umożliwiają łatwe wejście na poddasze, jednocześnie zajmując bardzo mało przestrzeni.

schody na poddasze
schody na poddasze
wyłazy strychowe Gulajski
wyłazy strychowe Gulajski

Cel montażu wyjścia na poddasze

Montaż wyjść i schodów na poddasze ma na celu umożliwienie dostępu do przestrzeni pod dachem, która zwykle jest nieużytkowana lub wykorzystywana jedynie jako magazyn. Montaż schodów i wyjść na poddasze pozwala na wykorzystanie tej przestrzeni jako dodatkowego pomieszczenia, które można wykorzystać na różne sposoby, na przykład jako pokój gościnny, biuro, bibliotekę, czy też pokój zabaw dla dzieci.

Dzięki wyjściom i schodom na poddasze, można również zwiększyć powierzchnię mieszkalną domu bez konieczności budowania nowych pomieszczeń lub dobudowywania nowych pięter. Jest to szczególnie ważne, gdy przestrzeń budowlana jest ograniczona, a zwiększenie powierzchni mieszkalnej jest konieczne. Dodatkowo, wyjścia i schody na poddasze mogą wpłynąć na wartość nieruchomości, ponieważ zwiększają funkcjonalność domu i dają możliwość wykorzystania nieużywanej dotąd przestrzeni.

Ceny tego typu rozwiązań

Ceny wyłazów strychowych i schodów zabiegowych mogą się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak materiały, rozmiary, marka, styl i miejsce zakupu. Przykładowe, orientacyjne ceny wyjść na dach:

Schody zabiegowe: Ceny zwykle zaczynają się od około 200-300 złotych i mogą sięgać nawet 1000 złotych lub więcej, w zależności od materiału i rozmiaru. Na ogół, modele wykonane z tworzyw sztucznych są tańsze niż modele drewniane lub metalowe.

Schody zabiegowe: Ceny schodów zabiegowych zwykle zaczynają się od około 1000-1500 złotych za modele podstawowe i mogą sięgać nawet 5000 złotych lub więcej za modele bardziej zaawansowane lub z wyjątkowym wykończeniem. W tym przypadku, cena jest uzależniona od materiału, długości, stopni i wysokości schodów.

Powyższe ceny są jedynie orientacyjne i mogą się znacznie różnić w zależności od konkretnych produktów oraz miejsca zakupu. W celu poznania dokładnych cen tego typu rozwiązań, zapraszamy do kontaktu z naszym działam handlowym:

Firma Gulajski

Firma „GULAJSKI” Rafał Gulajski

ul. 1-go Maja 7e
42-674 Kopienica gm. Zbrosławice /k. Gliwice
Śląsk woj. Śląskie
Powiat. Tarnowskie Góry

Tel.: 516 962 360
Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05
Fax.: +48 (32) 441 63 99

Inne rozwiązania dachowe stosowane na poddaszach użytkowych

Firma Gulajski oferuje nie tylko tradycyjne wyjścia i schody na poddasze, ale również inne rozwiązania dachowe, takie jak wyłazy dachowe i świetliki dachowe.

Wyłazy na dach to specjalne drzwi, które umożliwiają dostęp na dach z poziomu poddasza. Pozwalają na łatwy i bezpieczny dostęp do dachu, dzięki czemu można go łatwiej konserwować i utrzymywać w dobrym stanie. Rozwiązania dachowe firmy Gulajski są wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal lub aluminium, co zapewnia długą żywotność i odporność na warunki atmosferyczne.

Naświetla dachowe to specjalne okna dachowe czyli świetlik dachowy, które pozwalają na wprowadzenie naturalnego światła do pomieszczeń na poddaszu. Dzięki nim można zaoszczędzić na kosztach oświetlenia sztucznego i cieszyć się przyjemnym, naturalnym światłem w pomieszczeniach na poddaszu. Przeszklenia firmy Gulajski są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb i wymagań. Są również wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają długą żywotność i łatwość użytkowania.