Serwis i przeglądy systemów dachowych i ppoż

serwisy i przeglądy systemów dachowych

Sprzęt zabezpieczenia przeciwpożarowego jak każdy sprzęt ze specjalistycznym przeznaczeniem wymaga wysokiej sprawności działania. Urządzenia te, ich niezawodność zapewniają bezpieczeństwo w obiektach z których korzystamy na co dzień.

Podczas sytuacji zagrożenia pożarowego to te urządzenia stanowią o bezpiecznej ewakuacji i działaniach ratowniczo gaśniczych, dlatego stawia się tu duże wymagania zarówno projektowe, wykonawcze, ale również serwisowe.

Dlatego: „Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków (Dz. U. Nr 80 poz. 563, Z dn. 21.04.2006r, §3,pkt.2 I 3) urządzenia oddymiania należy konserwować co najmniej raz na 6 miesięcy zgodnie z wytycznymi producenta zawartymi w Dokumentacji Techniczno-Ruchowej oraz instrukcjach obsługi.” Zapewniamy Państwu pełną obsługę podczas przeglądów Naszych wyrobów.

Przeprowadzamy bieżący serwis, przeglądy naprawy i oraz usuwanie skutków awarii.

 

Konserwacja klap dymowych

Podczas konserwacji klap dymowych, nasza firma wykonuje szereg czynności, które mają na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu. Obejmują one:

 • Ocena ogólna stanu technicznego, zwracając uwagę na ewentualne rysy i uszkodzenia mechaniczne.
 • Kontrola naboi i termowyzwalaczy pneumatycznych.
 • Przegląd ampułek w termowyzwalaczach.
 • Kontrola siłowników poprzez otwarcie klap.
 • Ocena stanu zawiasów i uszczelek oraz szczelności.
 • Regulacja domykania.
 • Sprawdzenie blokady rygla i jego regulacja.
 • Dokonanie oględzin stanu rurek.
 • Przegląd stanu stelaży i ocena ich zamocowania w klapie dymowej.
 • Sprawdzenie uzbrojenia skrzynki alarmowej, a także sprawdzenie poprawności działania czujek poprzez ich zadymienie.
 • Serwis i konserwacja – usunięcie ewentualnych, drobnych usterek, mających wpływ na pracę systemu.
 • Odnotowanie wyniku kontroli urządzeń systemu oddymiania w protokole.

Przeglądy świetlików dachowych

W trakcie przeglądu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Jeżeli są wyposażone w elementy uchylne, warto je wyczyścić, a zawiasy przesmarować. Jeżeli są sprzężone z czujką wiatru lub deszczu, powinny być one również czyszczone zgodnie z instrukcją.

W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, takich jak luźne śruby czy wysunięte uszczelki, powinny one być natychmiast naprawione. W przypadku poważniejszych problemów, takich jak uszkodzenia spowodowane nieostrożnym odśnieżaniem, może być konieczny kosztowny remont dachu.

Przeglądy powinny obejmować również podstawy. Wiele przecieków jest spowodowanych źle wykonanymi podstawami, a nie samymi świetlikami. Jeżeli stwierdzone zostaną szczeliny u styku podstawy świetlika i dachu, powinny one być natychmiast naprawione, na przykład przez nałożenie pasów papy termozgrzewalnej.

Przeglądy świetlików dachowych są niezwykle ważne dla utrzymania ich w odpowiednim stanie i zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom budynku.

Wszystkie dachy, zarówno małe, jak i wielopołaciowe, wymagają regularnych przeglądów. Zaniedbania mogą prowadzić do kosztownych napraw, które można było uniknąć lub zminimalizować ich skutki poprzez wcześniejsze działania.

Regularne przeglądy świetlików dachowych są kluczowe dla utrzymania ich w dobrym stanie i zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom budynku.

W przypadku stwierdzenia problemów, zaleca się skonsultowanie się z naszymi ekspertami. Zapraszamy do kontaktu – +48 (32) 236 30 05

 

Oceń tą stronę: page