Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Klapy dymowe – Klapy oddymiające

Klapy dymowe – Klapy oddymiające

Klapy dymowe to nieodzowny element składowy systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego – system oddymiania. Klapy dymowe służą do odprowadzania gazów, dymu i ciepła z miejsc objętych pożarem. Odpowiedni system umożliwiający szybką reakcję na powstałe zagrożenie pozwala na sprawną ewakuację osób oraz skuteczne podjęcie działań ratowniczo – gaśniczych. Aktywowanie systemu następuje w trybie automatycznym lub ręcznym poprzez uruchomienie przyciskiem oddymiania. Dodatkowym elementem, który daje nam zastosowanie klapy dymowej to doświetlenie pomieszczeń naturalnym dziennym światłem, co zwiększa komfort pracy a funkcja przewietrzania w znacznym stopniu poprawia warunki pracy i funkcjonowania w pomieszczeniach. Klapy dymowe mogą również oprócz wspomnianych możliwości spełniać funkcję wyłazu dachowego co w dużym stopniu ogranicza koszty i optymalizuje zakres prac budowlanych.

Klapy dymowe są wyposażone w system napędowo-sterujący, który otwiera i zamyka ruchome segmenty. Jego praca musi być ściśle skoordynowana z innymi urządzeniami przeciwpożarowymi ( systemem oddymiania ):

  • systemem wykrywania pożaru,
  • instalacją tryskaczową,
  • układem sterowania,
  • automatyką drzwiową i bramową.

Dodatkową funkcją klap dymowych jest doświetlanie pomieszczeń światłem naturalnym.

Po zastosowaniu dodatkowych elementów sterujących mogą pełnić funkcję wyłazu dachowego oraz służyć do przewietrzania pomieszczeń. To bardzo popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń oraz obniżyć koszty inwestycji. Klapy dymowe są przystosowane do montażu na dachy ze spadkiem do 10 st. oraz na dachy płaskie. Stosuje się je również do systemów oddymiania klatek schodowych.

klapy dymowe
klapy dymowe

Produkt często wyposażamy w dodatkowe spojlery nazywane owiewkami lub wiatrownicami. Zapewnia to większy współczynnik przepływu aerodynamicznego klapy dymowej, przy zachowaniu tego samego wymiaru otworu. Zwiększa to powierzchnię czynną oddymiania.

Przygotowaliśmy różne opcje wykonania urządzeń. Mamy podstawy skośne i proste z blachy stalowej ocynkowanej lub laminatu poliestrowego. Jako pokrycie skrzydła otwieranego stosujemy kopułki akrylowe lub poliwęglanowe (jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trzywarstwowe) czy poliwęglan wielokomorowy.

Klapy dymowe dachowe to praktyczne urządzenia, które chronią pomieszczenia objęte pożarem przed zadymieniem oraz nadmiernym wzrostem temperatury. Ich montaż jest niewymagający, a skuteczność bardzo wysoka. Chcąc zapobiegać destrukcyjnym skutkom szybko rozprzestrzeniającego się ognia, warto zamontować klapy oddymiające w wybranych miejscach na dachu.

Oferta, jaką przygotowaliśmy dla Klientów jako producent klap dymowych, obejmuje rozwiązania, wyposażone w niezawodny system napędowo-sterujący, który otwiera i zamyka ruchome segmenty. Jego praca musi być ściśle skoordynowana z innymi urządzeniami przeciwpożarowymi:

  • systemem wykrywania pożaru,
  • instalacją tryskaczową,
  • układem sterowania,
  • automatyką drzwiową i bramową.

Dodatkową funkcją, która cechuje klapy dymowe, jest doświetlanie pomieszczeń światłem naturalnym. Wyroby te działają więc podobnie do świetlików dachowych, wpuszczając promienie słoneczne do wnętrz, w których jest ich za mało.

Po zastosowaniu dodatkowych elementów sterujących, klapa dymowa może też pełnić funkcję wyłazu dachowego oraz służyć do przewietrzania pomieszczeń. To bardzo popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie. Z jednej strony pozwala zaoszczędzić przestrzeń, a z drugiej obniżyć koszty inwestycji. Klapy dymowe są przystosowane do montażu na dachach ze spadkiem do 10 stopni oraz na dachach płaskich. Stosuje się je również do systemów oddymiania klatek schodowych, które produkujemy na zamówienie.

Każda klapa oddymiająca od firmy Gulajski może zostać wyposażona w specjalne spojlery, nazywane owiewkami lub wiatrownicami. Ich instalacja zapewnia większy współczynnik przepływu aerodynamicznego klapy dymowej, przy zachowaniu tego samego wymiaru otworu. Znacznie zwiększa to powierzchnię czynną oddymiania.

klapa dymowa
klapa dymowa

Zapoznając się z naszą ofertą na klapy dymowe napotkasz różne opcje wykonania urządzeń w systemach oddymiania. Stosujemy podstawy skośne i proste z blachy stalowej ocynkowanej bądź laminatu poliestrowego. Jako pokrycie skrzydła otwieranego klapy, wykorzystujemy kopułki akrylowe lub poliwęglanowe (jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trzywarstwowe) albo poliwęglan wielokomorowy.

Klapy dymne na zamówienie. Wyższy poziom bezpieczeństwa w budynku

Kiedy w budynku wybuchnie pożar, każdy element systemu oddymiania jest na wagę złota. Dlatego warto jest wdrażać rozwiązania, które mogą się przydać w przypadku zagrożenia. Klapa dymowa służy efektywnemu odprowadzaniu dymu, a także ciepła i gazów, występujących w palących się wnętrzach. Pełni również funkcję wyłazu dachowego, a więc może stanowić drogę ewakuacyjną dla osób, przebywających w obiekcie, objętym pożarem. Zainstalowane w odpowiednim miejscu klapy oddymiające dodatkowo doświetlają wnętrze.

Jako producent klap dymowych wysokiej jakości oferujemy systemy z nowoczesnym napędem sterującym. Nasze klapy montujemy m.in. na dachach sklepów wielkopowierzchniowych, hal przemysłowych i budynków użyteczności publicznej (szpitali, przedszkoli, szkół), a także bloków mieszkalnych. Każda klapa oddymiająca wytworzona w zakładzie produkcyjnym Gulajski jest zgodna z obowiązującymi standardami. Obecność specjalnych czujników pozwala szybko wykryć dym i zareagować.

Zobacz w jaki sposób montujemy klapy dymowe naszej produkcji – Gulajski

Cena klapy dymowej

jest ustalana indywidualnie, podobnie, jak koszt wykonania oraz instalacji okna oddymiającego, przegrody ogniowej lub innych elementów systemów oddymiania, które produkujemy. Klapa dymna zabezpiecza przed zadymieniem różne strefy, na co dzień doświetlając je światłem słonecznym. Skontaktuj się z nami i poznaj aktualną ofertę, w której znajdziesz klapy dymowe, okna oddymiające, zaawansowane systemy oddymiania klatek schodowych i dużo więcej. Zapraszamy!

Pobierz wersję PDF: https://pdfhost.io/v/rfuek2opj_strona_o_klapach_dymowych_Gulajski

Szybki Kontakt