Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Klapy dymowe

Klapy dymowe

Klapy dymowe to nieodzowny element składowy systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego. Klapy dymowe służą do odprowadzania gazów, dymu i ciepła z miejsc objętych pożarem. Odpowiedni system umożliwiający szybką reakcję na powstałe zagrożenie pozwala na sprawną ewakuację osób oraz skuteczne podjęcie działań ratowniczo – gaśniczych. Aktywowanie systemu następuje w trybie automatycznym lub ręcznym poprzez uruchomienie przyciskiem oddymiania. Dodatkowym elementem, który daje nam zastosowanie klapy dymowej to doświetlenie pomieszczeń naturalnym dziennym światłem, co zwiększa komfort pracy a funkcja przewietrzania w znacznym stopniu poprawia warunki pracy i funkcjonowania w pomieszczeniach. Klapy dymowe mogą również oprócz wspomnianych możliwości spełniać funkcję wyłazu dachowego co w dużym stopniu ogranicza koszty i optymalizuje zakres prac budowlanych.

Klapy dymowe są wyposażone w system napędowo-sterujący, który otwiera i zamyka ruchome segmenty. Jego praca musi być ściśle skoordynowana z innymi urządzeniami przeciwpożarowymi:

  • systemem wykrywania pożaru,
  • instalacją tryskaczową,
  • układem sterowania,
  • automatyką drzwiową i bramową.

Dodatkową funkcją klap dymowych jest doświetlanie pomieszczeń światłem naturalnym.

Po zastosowaniu dodatkowych elementów sterujących mogą pełnić funkcję wyłazu dachowego oraz służyć do przewietrzania pomieszczeń. To bardzo popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń oraz obniżyć koszty inwestycji. Klapy dymowe są przystosowane do montażu na dachy ze spadkiem do 10 st. oraz na dachy płaskie. Stosuje się je również do systemów oddymiania klatek schodowych.

Produkt często wyposażamy w dodatkowe spojlery nazywane owiewkami lub wiatrownicami. Zapewnia to większy współczynnik przepływu aerodynamicznego klapy dymowej, przy zachowaniu tego samego wymiaru otworu. Zwiększa to powierzchnię czynną oddymiania.

Przygotowaliśmy różne opcje wykonania urządzeń. Mamy podstawy skośne i proste z blachy stalowej ocynkowanej lub laminatu poliestrowego. Jako pokrycie skrzydła otwieranego stosujemy kopułki akrylowe lub poliwęglanowe (jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trzywarstwowe) czy poliwęglan wielokomorowy.

Szybki Kontakt