Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Świetliki dachowe, Świetlik dachowy

Świetliki dachowe, Świetlik dachowy

Świetliki dachowe – sprzęt, poprawiający komfort życia i pracy

Świetliki dachowe to element nowoczesnej architektury stworzony dla doświetlenia pomieszczeń, w których dostęp do światła dziennego jest ograniczony. Nasze wieloletnie doświadczenie jako producenta pozwala dostarczać wysokiej klasy przeszklenia, a ich naturalne światło słoneczne to komfort pracy i lepszego samopoczucia. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że ich zastosowanie pozwala na zwiększenie skuteczności wykorzystania powierzchni użytkowych poprzez dostarczenie światła naturalnego doprowadzonego do wnętrza biur, magazynów, hal produkcyjnych i innych obiektów. Okno dachowe typu świetlik wpływa na poprawę samopoczucia osób, przebywających w lepiej doświetlonym pomieszczeniu. To przekłada się na ich wydajność, co ma szczególne znaczenie w przypadku pracowników. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z rozwiązaniami w zakresie świetlików dachowych, produkowanym przez naszą firmę.

Oferta producenta – świetliki dachowe na zamówienie. Produkujemy świetliki różnego typu:

W firmie Gulajski produkujemy świetliki dachowe w 28 wymiarach standardowych. Realizujemy również zlecenia niestandardowe, dopasowując projekt świetlika dachowego do rodzaju dachu i indywidualnych wymagań Klienta. Oferujemy świetliki dachowe w następujących konfiguracjach:

 • kalenicowych,
 • aluminiowych,
 • stałych,
 • otwieranych,
 • do przewietrzania,
 • z funkcją wyłazu,
 • z lampą,
 • gąsienicowych,
 • pasma świetlne.

Jesteśmy w stanie zamontować świetlik w dachu płaskim oraz skośnym: dwuspadowym lub czterospadowym. Bez problemu dopasujemy wyrób do konstrukcji dachu i przeprowadzimy fachowy montaż świetlika na praktycznie każdym etapie budowy. Okno typu świetlik dachowy naszej produkcji najczęściej występuje w wymiarach: 60×60, 70×70, 90×90, 100×100, 120×120, 150×150, ale gdy zajdzie taka potrzeba, przygotujemy świetliki dachowe innej wielkości.

Prezentacja montażu świetlika dachowego Firmy Gulajski

Jakie funkcje pełni świetlik dachowy i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Należy podkreślić, że świetlik dachowy to specyficzny wyrób, pozwalający doświetlić pomieszczenia w miejscach, gdzie nie można zamontować zwykłych okien. Daje on nawet czterokrotnie więcej światła, niż tradycyjne okno. Co za tym idzie, sprzyja tworzeniu dodatkowych stanowisk pracy i zwiększaniu powierzchni magazynowych. To znacznie obniża koszty, związane z wynajmem pomieszczeń. Gdy jeden świetlik dachowy w dachu okazuje się niewystarczający, rozwiązaniem jest montaż pasm świetlnych, lub naświetli pionowych.

Świetliki dachowe - Gulajski
Świetliki dachowe – Gulajski

Świetlik dachowy przystosowany jest do każdego pokrycia dachowego zarówno z blachy trapezowej, blachodachówki jak i papy, czy membrany. Świetlik dachowy może pełnić również rolę urządzenia umożliwiającego przewietrzanie i wentylację pomieszczenia zapewniając prawidłową cyrkulację powietrza. Mówimy wówczas o tzw. świetlikach przewietrzających, których obecność w dachu niesie ze sobą liczne korzyści ekonomiczne. Co ciekawe, adaptację można wykonać w dowolnym czasie, nawet po wielu latach użytkowania świetlika dachowego (w tym celu wystarczy zastosować dodatkowe akcesoria). Świetlik w dachu doskonale sprawdza się do efektywnego przewietrzania, ponieważ to właśnie w górnej części pomieszczenia gromadzi się gorące i wilgotne powietrze. Takie urządzenie może być sterowane ręcznie albo mechanicznie: za pomocą tzw. otwieracza śrubowego, wyposażonego we wczepianą korbę o regulowanej długości lub z wykorzystaniem siłownika elektrycznego 230 bądź 24 V. Jako doświadczony producent świetlików dachowych możemy rozbudować świetlik o centralkę pogodową z czujnikami deszczu oraz wiatru. Jeśli podłączymy ją do dwóch lub więcej siłowników, wszystkie da się otwierać jednocześnie, jak też sekcjami.

Zajmujemy się produkcją wysokiej jakości świetlików dachowych.

Przy zakupie przeszkleń, niezwykle istotna jest ich cena ( świetliki dachowe cena za m2 ). Najbardziej opłacalną opcją okazuje się współpraca z bezpośrednim producentem świetlików dachowych. Specjaliści Gulajski już od niemal dwóch dekad zaopatrują w świetliki dachowe klientów indywidualnych, a także B2B.

Każda inwestycja, czy realizacja wymaga indywidualnego podejścia. Wiele czynników składa się na dobór odpowiedniego produktu dostosowanego zarówno do wymogów konstrukcyjnych obiektu jak i potrzeb bezpieczeństwa. Dlatego Nasz zespół specjalistów w sposób profesjonalny i rzeczowy pomoże w doborze każdego produktu dostosowując go do poszczególnych wymagań.

świetlik dachowy na dachu płaskim
świetlik dachowy na dachu płaskim

Gwarantujemy rzetelne, profesjonalne i uczciwe podejście do każdego zlecenia. Jesteśmy tu by razem z Państwem profesjonalnie i skutecznie realizować wszystkie projekty. Chcąc otrzymać wycenę lub zamówić certyfikowany świetlik dachowy, należy skontaktować się z nami telefonicznie mailowo, czy poprzez formularz, dostępny online. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane okno dachowe typu świetlik znakomicie spełni swoje zadanie, czyli doświetli obiekt, na którym zostanie zamontowane. Jest to szczególnie odczuwalne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy do wnętrz dociera mniejsza ilość światła dziennego. Nie ulega więc wątpliwości, że świetlik dachowy jest sposobem na poprawę zdrowia i nastroju osób, przebywających w pomieszczeniu, doświetlonym z jego pomocą. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty na nowoczesne świetliki dachowe z montażem, zachęcamy do kontaktu. Opowiedzcie nam o Waszych oczekiwaniach, a przygotujemy takie przeszklenia, jakich potrzebujecie.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe trapezowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików trapezowych.

Świetliki dachowe trapezowe – Świetlik dachowy do blachy trapezowej

Gdy dach budynku jest pokryty blachą trapezową, jedna z propozycji jest możliwość zastosowania konstrukcji z dedykowanymi doświetlami. Świetlik dachowy trapezowy to wyrób, dopasowany kształtem do wyprofilowanej blachy. Świetlik dachowy trapezowy wykorzystuje się między innymi do doświetlania budynków gospodarczych, magazynowych oraz obiektów przemysłowych. Naszej produkcji świetliki trapezowe są wykonywane na zamówienie – mogą mieć dowolną szerokość krycia i wymiary. Oferujemy wyroby o dużej przepuszczalności światła i szerokim zakresie temperatur użytkowych. W przypadku, kiedy trzeba wpuścić światło słoneczne do budynku z blaszanym dachem, świetlik dachowy trapezowy może się rewelacyjnie sprawdzić. Dostarczamy rozwiązania, które współpracują z blachą trapezową i w pełni odpowiadają jej kształtem. Dowiedz się więcej!

świetlik dachowy trapezowy
świetlik dachowy trapezowy

Potrzebujesz rozświetlić halę, magazyn, budynek mieszkalny lub inny obiekt z blaszanym dachem? Jeśli materiałem pokrywającym dach jest blacha trapezowa, zaproponujemy energooszczędny świetlik dachowy trapezowy. Jest to wytrzymały wyrób, powszechnie wykorzystywany jako uzupełnienie przeszkleń w obiektach różnego typu. W naszym zakładzie produkcyjnym powstają wysokiej klasy świetliki dachowe trapezowe, przeznaczone do montażu na blasze trapezowej. Ich konstrukcja jest spójna z kształtem oraz wzorem pokrycia dachowego i nie powoduje jego deformacji. Co więcej, płyta trapezowa wykazuje znakomite parametry wytrzymałościowe. Bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach pogodowych: jest odporna nawet na gradobicie. Świetliki trapezowe, które rekomendujemy do blachy, są często stosowane w halach produkcyjnych i magazynach wielkopowierzchniowych. Dzięki umiejętnemu doborowi modelu, można uzyskać zadowalający efekt w postaci doświetlenia obiektu. Nasza oferta nie kończy się na rozwiązaniach, przeznaczonych wyłącznie na blaszane dachy. Przygotowaliśmy szeroki wybór świetlików dachowych różnego typu: to m.in. świetliki tunelowe, kopułkowe, kalenicowe. Ważnym punktem w asortymencie są wyłazy dachowe i wyłazy na strych, a także systemy oddymiania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Gulajski. W razie pytań, służymy pomocą.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe przemysłowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików przemysłowych.

Świetliki dachowe przemysłowe

Świetliki dachowe przemysłowe to nic innego jak świetliki dachowe, montowane na budynkach przemysłowych. Można je spotkać na dachach fabryk, magazynów, hal produkcyjnych i wszystkich dużych obiektów, wymagających doświetlenia. Świetlik dachowy przemysłowy najczęściej ma formę pasma świetlnego o przekroju łukowym. Taka konstrukcja okazuje się niezastąpiona w hangarach i budynkach inwentarsko-gospodarczych, a także na stadionach i innych obiektach sportowych. Produkowane przez nas świetliki przemysłowe zastępują okna, wpuszczając do pomieszczeń promienie słoneczne. Co z tego wynika? Właściciel obiektu płaci niższe rachunki za energię elektryczną, a osoby / zwierzęta spędzające długie godziny w dobrze doświetlonym pomieszczeniu, czują się lepiej.

Świetliki dachowe przemysłowe sposobem na doświetlenie hal, magazynów i fabryk

W obiektach przemysłowych, które są wysoce zaawansowane technologicznie, wskazane jest zastosowanie odpowiedniego systemu oświetlenia. Fachowo wykonany świetlik dachowy przemysłowy ( świetliki dachowe hal przemysłowych ) zapewnia światło o optymalnym poziomie natężenia. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa pracy, jak również wydajności pracowników. Bezobsługowe świetliki dachowe przemysłowe są konstrukcjami, które z powodzeniem zastępują okna. Doświetlają one pomieszczenia światłem naturalnym, a jeśli zostaną wzbogacone w dodatkowe elementy, mogą służyć przewietrzaniu pomieszczeń i pełnić funkcję systemu oddymiania (np. podczas pożaru).

świetliki dachowe przemysłowe
świetliki dachowe przemysłowe

W ofercie firmy Gulajski znajdziesz świetliki dachowe, produkowane na zamówienie. Produkujemy atestowane świetliki przemysłowe w różnych kształtach, ściśle dostosowane do wymiarów dachu, na którym mają zostać zamontowane. Stawiamy na wytrzymałe konstrukcje, a jednocześnie dbamy o estetykę dostarczanych rozwiązań. Całości dopełnia atrakcyjna cena. Wykonujemy standardowe i niestandardowe świetliki dachowe przemysłowe do magazynów, fabryk, hal produkcyjnych, a także cały szereg świetlików dla domu. To np. wysokiej jakości świetliki rurowe, świetliki kopułkowe i wiele innych. Skontaktuj się z nami i dowiedz, jaka będzie cena świetlików przemysłowych oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych dachu, które Cię interesują. Zajmiemy się poprawieniem warunków naświetlenia w każdym obiekcie przemysłowym! Zadzwoń lub napisz, a przygotujemy wstępną wycenę usług. Kontakt telefoniczny pozwoli ustalić: świetliki dachowe przemysłowe cena

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe kopułkowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików kopułkowych.

Świetliki kopułkowe

Świetliki kopułkowe występują w wielu kształtach i coraz częściej można je spotkać na dachach obiektów przemysłowych, centrów handlowych i budynków mieszkalnych. Świetliki kopułkowe to efektywne rozwiązania, stosowane w celu wprowadzenia naturalnego światła do pomieszczeń bez okien. Tam, gdzie nie ma innych przeszkleń, świetlik dachowy kopułkowy może się bardzo dobrze sprawdzić. Funkcjonalna konstrukcja to nic innego, jak profesjonalnie wykonany otwór w dachu. Może mieć dowolny kształt, od kwadratowego przez okrągły, aż po piramidę. Świetlik dachowy kopułkowy przede wszystkim doświetla wnętrze, ale nie tylko. Pełni również funkcję napowietrzania, wentylacji, a nawet oddymiania. Wykonujemy kopuły z akrylu i poliwęglanu, dostarczając Klientom świetliki kopułkowe pierwszorzędnej jakości.

świetliki dachowe kopułkowe
świetliki dachowe kopułkowe

W naszej firmie powstają nowoczesne świetliki dachowe kopułkowe, pełniące funkcje doświetlające. W zależności od projektu, konstrukcja może być otwierana, np. przy pomocy siłownika elektrycznego. Wówczas świetlik kopułkowy przejmuje cechy wyłazu dachowego. Solidnie uszczelnione, optymalnie dobrane do potrzeb Klienta świetliki oferujemy w wielu kształtach. Cechuje je uczciwa cena, idąca w parze z fachowym wykonaniem. Jesteśmy gotowi wykonać dowolną konstrukcję typu świetlik dachowy kopułkowy. Piramidy, kwadraty, okrągłe kopuły – mamy ogromne doświadczenie w ich produkcji i z chęcią przygotujemy świetlik dachowy również dla Ciebie. Opowiedz nam o swoich oczekiwaniach, a opracujemy ofertę, szytą na miarę. Z racji tego, że świetlik dachowy kopułkowy znajduje zastosowanie na dachach płaskich i ze spadkiem, montuje się je zarówno w budynkach mieszkalnych, jak też gospodarczych i obiektach użyteczności publicznej. Posiadamy rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie świetlików dachowych o wysokiej estetyce. Jeśli zachodzi potrzeba uzupełnienia światła naturalnego w danym obiekcie, specjaliści Gulajski śpieszą z pomocą. Już jeden świetlik kopułkowy jest w stanie wpuścić do pomieszczenia kilkukrotnie więcej światła, niż okno boczne. Gdy wyposażymy go w dodatkowe elementy, posłuży również za wyłaz dachowy.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe rurowe z rurą sztywną. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików rurowych z rurą sztywną.

Świetliki rurowe z rurą sztywną

Oferujemy świetliki rurowe z rurą sztywną. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w warstwie odbijającej światło, sztywne rury światłonośne SR dostarczają znacznie więcej światła niż powszechnie stosowane dotąd giętkie przewody światłonośne.

Konstrukcja świetlików rurowych dachowych z rurą sztywną pozwala na przenoszenie światła na nieosiągalne dla rur giętkich odległości, gdyż nie powoduje praktycznie żadnych strat. Współczynnik odbicia światła w rurze SR wynosi 99,5%. Dlatego przy tej samej średnicy i długości rury, świetliki rurowe z rurą sztywną na krótkich odcinkach – do metra – daje efektywność około dwóch razy większą niż z rurą giętką.Świetliki rurowe z rurą sztywną w piwnicy

Różnica ta zwiększa się wraz z długością rury SR, przy długości ponad dwóch metrów jest ona sprawniejsza o około 700% od standardowej. Efektywność transmisji światła jest szczególnie ważna biorąc pod uwagę dni pochmurne, których jest większość w ciągu roku.

Zastosowanie wydajniejszych rur sztywnych zamiast giętkich, może przełożyć się również na zmniejszenie kosztów gdyż mniejsza ilość świetlików z rurą sztywną wystarczy, aby uzyskać dane natężenie światła.

W większości obiektów budowlanych znajdują się pomieszczenia, w których przydałoby się więcej światła. Dzięki zastosowaniu świetlika rurowego GULAJSKI naturalne światło słoneczne zawita do takich miejsc.

Zasada działania świetlika rurowego z rurą sztywną jest prosta. Promienie słoneczne padające pod różnymi kątami są absorbowane przez zainstalowaną na zewnątrz kopułę, która kieruje je do rury światłonośnej (wykonanej z najwyższej klasy materiału refleksyjnego o zwiększonym współczynniku odbicia, nie tracącego swoich właściwości wraz z upływem czasu). Następnie na zasadzie odbić lustrzanych światło przenoszone jest na rozpraszacz pryzmatyczny lub matowy. Niespolaryzowane światło wpadające do pomieszczenia równomiernie je doświetla, nie powodując przy tym refleksów na gładkich powierzchniach (np. monitorów, ekranów).

Świetliki rurowe z rurą sztywną w dachu płaskim

świetliki rurowe z rurą sztywną
świetliki rurowe z rurą sztywną

Świetliki rurowe z rurą sztywną mają zastosowanie niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych światło w pomieszczeniu ma dużo wyższy współczynnik oddawania barw (światło ciepłe) niż jakiekolwiek inne źródło światła sztucznego.

Możliwe jest wykorzystanie świetlika rurowego z rurą sztywną również wieczorami oraz w nocy dzięki zainstalowaniu w nim oprawy oświetleniowej spełniającej funkcję lampy. Świetlikiem rurowym z rurą sztywną firmy GULAJSKI można doświetlić:

 • pomieszczenia mieszkalne, kuchnie, łazienki,
 • pomieszczenia biurowe,
 • klatki schodowe,
 • garaże,
 • ciągi komunikacyjne (przejścia),
 • piwnice,
 • pomieszczenia użyteczności publicznej,
 • pomieszczenia apteczne i szpitalne,
 • obiekty sportowe,
 • oraz wiele innych.

Szczególnie zaleca się montowanie świetlików rurowych GULAJSKI w pokojach dziecięcych, klasach szkolnych, pracowniach komputerowych, czytelniach, nad stanowiskami pracy precyzyjnej, w warsztatach i halach produkcyjnych, jak również w miejscach wymagających intensywnego używania wzroku.

Pomieszczenia doświetlane świetlikami rurowymi GULAJSKI stają się bardziej przytulne i przyjazne. Naturalne światło korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie naszych bliskich, zapobiega uczuciu senności, znużenia i depresji. Badania naukowe jednoznacznie wykazują bardzo korzystny wpływ światła naturalnego na organizm człowieka (poprawa samopoczucia, wzrost wydajności psychofizycznej, odporności na stres i stany depresyjne, wyższy poziom koncentracji i aktywności intelektualnej). Świetliki rurowe korzystnie wpływają na rozwój roślin pozbawionych dopływu światła naturalnego.

Świetliki rurowe z rurą sztywną produkowane przez Firmę GULAJSKI charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, są łatwe w montażu, a ich eksploatacja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Można je instalować praktycznie na każdym rodzaju dachu również na dachach płaskich niezależnie od zastosowanego pokrycia.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe rurowe z rurą giętką. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików rurowych z rurą giętką.

Świetliki rurowe z rurą giętką

Lekka i elastyczna konstrukcja świetlika rurowego z rurą giętką umożliwia ominięcie przeszkód, ułatwiając montaż w dowolnym miejscu. Pozwala to efektywnie wykorzystać każdą ilość światła wpadającego do świetlika.

W większości obiektów budowlanych znajdują się pomieszczenia, w których przydałoby się więcej światła. Dzięki zastosowaniu świetlików rurowych GULAJSKI naturalne światło słoneczne zawita do takich miejsc.

Zasada działania świetlika rurowego jest prosta. Promienie słoneczne padające pod różnymi kątami są absorbowane przez zainstalowaną na zewnątrz kopułę, która kieruje je do rury światłonośnej (wykonanej z najwyższej klasy materiału refleksyjnego o zwiększonym współczynniku odbicia, nie tracącego swoich właściwości wraz z upływem czasu).

Następnie na zasadzie odbić lustrzanych światło przenoszone jest na rozpraszacz pryzmatyczny lub matowy. Niespolaryzowane światło wpadające do pomieszczenia równomiernie je doświetla, nie powodując przy tym refleksów na gładkich powierzchniach (np. monitorów, ekranów).

Niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych światło w pomieszczeniu ma dużo wyższy współczynnik oddawania barw (światło ciepłe) niż jakiekolwiek inne źródło światła sztucznego.Świetlik rurowy z rurą giętką – widok z dachu płaskiego

Możliwe jest wykorzystanie świetlika rurowego również wieczorami oraz w nocy dzięki zainstalowaniu w nim oprawy oświetleniowej spełniającej funkcję lampy.

Świetlikiem rurowym GULAJSKI można doświetlić:

 • pomieszczenia mieszkalne, kuchnie, łazienki,
 • pomieszczenia biurowe,
 • klatki schodowe,
 • garaże,
 • ciągi komunikacyjne (przejścia),
 • piwnice,
 • pomieszczenia użyteczności publicznej,
 • pomieszczenia apteczne i szpitalne,
 • obiekty sportowe,
 • oraz wiele innych.

Szczególnie zaleca się montować świetliki rurowe z rurą giętką firmy GULAJSKI w pokojach dziecięcych, klasach szkolnych, pracowniach komputerowych, czytelniach, nad stanowiskami pracy precyzyjnej, w warsztatach i halach produkcyjnych, jak również w miejscach wymagających intensywnego używania wzroku.

Pomieszczenia doświetlane świetlikami rurowymi z rurą giętką GULAJSKI stają się bardziej przytulne i przyjazne. Naturalne światło korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie naszych bliskich, zapobiega uczuciu senności, znużenia i depresji.

Badania naukowe jednoznacznie wykazują bardzo korzystny wpływ światła naturalnego na organizm człowieka (poprawa samopoczucia, wzrost wydajności psychofizycznej, odporności na stres i stany depresyjne, wyższy poziom koncentracji i aktywności intelektualnej). Świetliki rurowe z rurą giętką korzystnie wpływają na rozwój roślin pozbawionych dopływu światła naturalnego.

Świetlik rurowy z rurą giętką GULAJSKI charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, są łatwe w montażu, a ich eksploatacja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Można je instalować praktycznie na każdym rodzaju dachu również na dachach płaskich niezależnie od zastosowanego pokrycia.

Lekka i elastyczną konstrukcja świetlika rurowego z rurą giętką umożliwia ominięcie przeszkód, ułatwiając montaż w dowolnym miejscu. Pozwala to efektywnie wykorzystać każdą ilość światła wpadającego do świetlika rurowego.

Wysoka wartość izolacji termicznej nie powoduje nadmiernego nagrzewania czy wychłodzenia pomieszczenia jak to ma miejsce w przypadku zastosowań okien.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe kalenicowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików kalenicowych.

Świetliki kalenicowe

Łukowe świetliki kalenicowe są rozwiązaniem, dedykowanym do różnego rodzaju obiektów przemysłowo – magazynowych ale nie tylko. Prawidłowe doświetlenie obiektów, w których np.: przebywają zwierzęta gospodarskie, jest niezwykle ważne dla ich zdrowia. Już na etapie projektowania budynku należy więc uwzględnić świetlik dachowy kalenicowy. Odpowiedni system pomoże stworzyć wewnątrz obiektu pożądany mikroklimat i wpuści do środka dużo naturalnego światła. Naszej produkcji świetliki kalenicowe służą również wentylacji, a tym samym zapobiegają zaduchowi i wpływają na komfort zwierząt oraz pracowników, przebywających w budynku. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu atestowanych świetlików dachowych. Każdy świetlik kalenicowy montujemy je tak, żeby uzyskać satysfakcjonujące rozproszenie światła oraz zapewnić efektywny sposób wymiany powietrza.

W firmie Gulajski wykonujemy świetliki kalenicowe, zapewniające właściwe doświetlenie obiektów.

Bezpieczeństwo zwierząt, przebywających w budynkach inwentarskich powinno być traktowane priorytetowo. Konstrukcja dachu obory musi być przemyślana i opracowana w sposób, przewidujący optymalne doświetlenie obiektu. Świetlik dachowy kalenicowy montuje się na dachach budynków inwentarskich, jak też magazynów i hangarów po to, by maksymalnie wykorzystać naturalne światło i zaoszczędzić na energii elektrycznej oraz wentylacji. Fachowo doświetlone, prawidłowo wentylowane wnętrze przekłada się na lepsze zdrowie i niższą zachorowalność zwierząt. Wytrzymała konstrukcja czyni świetlik kalenicowy odpornym wyrobem, którego użytkowanie nie wiąże się z ryzykiem stłuczenia (jak w przypadku zwykłych okien). Naszej produkcji świetliki dachowe kalenicowe powstają z wykorzystaniem sprawdzonych technologii, co daje nam możliwość wytwarzania zaawansowanych systemów. W budynkach doświetlonych przy pomocy świetlików kalenicowych może przebywać bydło, trzoda chlewna, konie, owce, kury, kaczki, gęsi – jeśli zadbamy o profesjonalny świetlik kalenicowy, chów zwierząt będzie efektywny. Oferujemy świetliki dachowe kalenicowe w różnych konfiguracjach. Przekonaj się o skuteczności świetlików i wentylacji kalenicowej, podejmując współpracę z producentem Gulajski! Chcąc uzyskać wycenę, wypełnij formularz dostępny online.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe tunelowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików tunelowych.

Świetliki dachowe tunelowe

Nowoczesne świetliki tunelowe to wysoce funkcjonalne konstrukcje, pozwalające wpuścić światło dzienne do słabo oświetlonych pomieszczeń. Budowa świetlika dachowego tego typu opiera się na rurze giętkiej lub sztywnej, przez co bywa on nazywany świetlikiem rurowym. Zamontowany w dachu skośnym lub płaskim, służy doprowadzaniu promieni słonecznych do wnętrza budynku. Świetlik dachowy tunelowy jest opracowany w taki sposób, że wpadające do jego wnętrza światło zostaje odbijane i kierowane przez tunel w dół. Tam znajduje się umieszczony w suficie rozpraszacz, który równomiernie doświetla pokój. Jeżeli nie ma możliwości rozjaśnienia pomieszczenia przez klasyczne okno albo przeszklone drzwi, świetlik tunelowy to najlepszy wybór.

Świetliki dachowe tunelowe wpuszczają promienie słoneczne do ciemnych pomieszczeń

Innowacyjny system świetlika tunelowego umożliwia wprowadzenie światła wszędzie tam, gdzie jest go za mało. Właśnie tym się zajmujemy – w firmie Gulajski produkujemy solidne świetliki dachowe tunelowe, przeznaczone na dachy z różnym spadkiem oraz płaskie. Wykonujemy je z wyselekcjonowanych materiałów jednocześnie dbając o to, aby cena świetlika pozostawała uczciwa i przystępna. Gdy na kopułę świetlika pada dużo światła, jest on w stanie przenieść jego sporą część do wnętrza obiektu. Istotny okazuje się tutaj montaż, a właściwie miejsce montażu. Optymalnym miejscem na świetlik dachowy tunelowy okazuje się południowa (mocno nasłoneczniona) część dachu. Warto też zadbać o to, by tunel był maksymalnie krótki: wówczas transport światła będzie najbardziej efektywny. Należy wspomnieć, że inwestycja w dachowe świetliki tunelowe opłaca się finansowo. Dzięki nim można oszczędzać energię elektryczną, co coraz częściej jest wykorzystywane nie tylko w obiektach przemysłowych, ale też w prywatnych domach. Zwiększając ilość naturalnego światła sprawiamy, że przebywające w nim osoby czują się lepiej. Oferujemy świetliki dachowe nowej generacji, wyposażone w lustrzaną powłokę o wysokim stopniu refleksyjności. Ich minimalistyczny wygląd, niska cena i świetne właściwości sprawiają, że systemy te cieszą się popularnością. Chcąc zamówić świetlik tunelowy produkcji Gulajski, zapraszamy do kontaktu.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe E30 i EI30. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików E30 i EI30.

Świetliki E30 oraz EI30.

Oferujemy świetliki dachowe z przegrodami ogniowymi w klasie odporności ogniowej E30 oraz EI30 montowane w pasmach świetlnych i w świetlikach punktowych.

Przepisy przeciwpożarowe wymagają aby budowane obiekty posiadały systemy wspomagające zabezpieczenia przed pożarem, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się pożaru. Systemy przeciwpożarowe muszą zapewnić bezpieczną ewakuację ludzi i materiałów, tak aby umożliwić szybkie działania mające na celu ugaszenie pożaru.

Aby spełnić wymogi przeciwpożarowe należy:

 • stworzyć prawidłową dokumentację ochrony przeciwpożarowej,
 • dobrać atestowane materiały konstrukcyjne,
 • bezbłędnie i fachowo zamontować materiały konstrukcyjne z których składa się system przeciwpożarowy.

Firma Gulajski zapewnia materiały konstrukcyjne, montaż systemów przeciwpożarowych oraz pomoc merytoryczną we wszystkich aspektach ochrony przeciwpożarowej.

Systemy świetlików dachowych z przegrodami przeciwpożarowymi to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w budynkach wielkopowierzchniowych. Firma Gulajski dostarcza kompletne rozwiązania konstrukcyjne w tym zakresie.

Świetliki z przegrodami ogniowymi:

Konstrukcje wewnętrznych przegród ogniowych montowanych pod świetlikiem wykonane są w systemie profili stalowych nierdzewnych i ocynkowanych.

Przeszklenie jest wykonane ze szkła mlecznego podwójnego zgodnie z Klasyfikacją systemu.
Profile lakierujemy proszkowo na dowolny kolor wg palety RAL.

Przykład zastosowania przegrody ogniowej E30 pod świetlikiem kopułkowym:

Przykład zastosowania przegrody ogniowej E30 pod świetlikiem kopułkowym 1
Przykład zastosowania przegrody ogniowej E30 pod świetlikiem kopułkowym 1
Przyklad zastosowania przegrody ogniowej E30 pod swietlikiem kopulkowym 12 Świetliki dachowe, Świetlik dachowy

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe łukowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików łukowych.

Świetliki łukowe

Świetliki dachowe łukowe są energooszczędnym rozwiązaniem, umożliwiającym doświetlenie każdego obiektu. Te, produkowane w firmie Gulajski, charakteryzują się fachowym wykonaniem z najlepszych materiałów budowlanych, dostępnych na rynku. Wytwarzamy świetliki łukowe, czyli tak zwane pasma świetlne, które stosuje się głównie na dachach obiektów przemysłowych, jak hangary, magazyny, budynki rolnicze. Zastępują one okna oraz inne przeszklenia, wpuszczając większą ilość promieni słonecznych do wnętrza. Dużym walorem świetlików łukowych jest ich konstrukcja, pozwalająca doświetlić pomieszczenia oraz zapewnić wentylację przy niewielkim nakładzie finansowym. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą ze specjalistami w zakresie świetlików dachowych, prosimy o kontakt.

Świetliki łukowe
Świetliki łukowe

W zakładzie produkcyjnym Gulajski powstają solidne świetliki dachowe łukowe.

Produkowane przez nas świetliki dachowe w formie pasm świetlnych mają różne kształty i wymiary. Oprócz projektu i wykonania, zapewniamy też profesjonalny montaż na dachu – niezależnie od tego, czy jest to dach płaski bądź z dużym spadkiem. Nowoczesne świetliki łukowe montujemy na etapie budowy albo wbudowujemy w istniejący dach dbając o to, żeby nie naruszyć konstrukcji. Jesteśmy profesjonalistami, dlatego nie ograniczamy usług wyłącznie do dostarczenia wysokiej jakości pasm świetlnych. Nasze świetliki dachowe łukowe cechują się również ładną estetyką: Klienci mogą skorzystać z opcji zamówienia wyrobów w opcji lakierowanej na wybrany kolor. Co więcej, w procesie produkcyjnym stosujemy najnowsze technologie. Dzięki temu poszczególne świetliki łukowe są wykonane w klasie NRO, która stanowi wysoką klasę odporności ogniowej. Jako elastyczny i doświadczony producent świetlików dachowych proponujemy kompleksowe usługi, szyte na miarę potrzeb Klientów. Wyroby, jakie wytwarzamy na zamówienie wyróżniają się dobrą szczelnością i odpornością. Doświetlają przestrzeń i tym samym zmniejszają koszty zużycia energii elektrycznej w obiekcie. Pozwól nam wprowadzić słońce do hali, magazynu, hangaru lub innego budynku, którym zarządzasz. Masz pytania o świetliki łukowe? Zamów rozmowę z ekspertami Gulajski!

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe dwuspadowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików dwuspadowych.

Świetliki dwuspadowe

Świetliki dachowe dwuspadowe służą doświetleniu pomieszczeń, w których brakuje światła naturalnego. Poprawia to samopoczucie oraz zwiększa wydajność działania osób tam pracujących. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami, które oferuje w tym zakresie nasza firma. Jesteśmy certyfikowanym producentem pasm świetlnych, świetlików dachowych dostosowanych konstrukcyjnie do potrzeb architektonicznych obiektów i indywidualnych potrzeb klienta. Świetlik dwuspadowy to jednak z Naszych propozycji, która rozwiązuje problem doświetlenia naturalnym światłem i z uwagi na potrzeby konstrukcyjne dachu budynku jest dobrym rozwiązaniem zapewniającym szczelność, stabilność i wytrzymałość na lata.
Bazą konstrukcji jest odporny i elastyczny poliwęglan, z którego możemy wykonać wyroby różnego typu: świetliki kopułkowe, świetliki łukowe, świetliki okrągłe, przemysłowe, pasma świetlne, wyłazy dachowe czy klapy dymowe. Zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się z naszą oferta produktową. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe do dachów płaskich. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików do dachów płaskich.

Świetliki dachowe do płaskich dachów

Świetlik dachowy płaski jest konstrukcją przeznaczoną na dachy bez spadku, tzn. z minimalnym nachyleniem wynoszącym ok. 3-15°. Instaluje się je po południowej stronie stropodachu, czyli tej, która jest najlepiej naświetlona. Co ważne, montaż świetlików jest łatwy i nie wymaga wprowadzania zmian konstrukcyjnych. W naszej firmie produkujemy świetliki dachowe do płaskich dachów w różnych konfiguracjach. Są to m.in. świetliki kopułkowe, świetliki tunelowe z rurą giętką lub sztywną – z płaskimi przeszkleniami. Świetlik w dachu płaskim umieszczamy po to, by doświetlić światłem dziennym pomieszczenie, które tego wymaga. Jego zadaniem jest gromadzenie światła i przekazywanie go niżej, gdzie zostaje ono rozproszone. Zobacz, jakie świetliki dachowe do płaskiego dachu oferujemy i złóż zapytanie ofertowe!

Świetliki dachowe do płaskich dachów 2
Świetliki dachowe do płaskich dachów 2

Produkujemy świetliki dachowe do płaskich dachów: funkcjonalne elementy konstrukcyjne

Nie zawsze da się zaprojektować wnętrze, w którym każde z pomieszczeń będzie wyposażone w okno lub inne przeszklenia. Przebywanie w pokoju bez dostępu do światła dziennego ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wystarczy jeden świetlik dachowy płaski, aby wyeliminować problem i wpuścić wiele promieni słonecznych do wnętrza. To skutecznie zmniejsza negatywne symptomy w postaci zwiększonej drażliwości, złego samopoczucia czy braku energii, które są objawami dłuższego pozostawania w przestrzeni, gdzie dostęp do światła dziennego jest utrudniony. W ofercie naszej firmy Gulajski znalazły się świetliki dachowe do płaskich dachów w formie nowoczesnych pokryw – o doskonałych parametrach termicznych. Gdy montujemy świetlik w dachu płaskim dbamy o to, aby praca była wykonana fachowo. Nasze wyroby spełniają najwyższe standardy i wymagania dotyczące izolacji przeciwwilgociowej, jak również ochrony cieplnej.

Świetliki dachowe do płaskich dachów
Świetliki dachowe do płaskich dachów

Stawiamy na skuteczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązania, doświetlające wnętrza. Chcąc złożyć zamówienie na świetlik do płaskiego dachu, skontaktuj się z nami wypełniając formularz online. Zaprojektujemy i wykonamy świetlik dachowy płaski, który zapewni optymalne doświetlenie dowolnego obiektu: prywatnego domu, hali produkcyjnej, budynku użyteczności publicznej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe szklane. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików szklanych.

Świetliki szklane (Szklane świetliki dachowe)

Energooszczędne świetliki dachowe szklane produkcji Gulajski stanowią innowacyjne konstrukcje, zbudowane z najwyższej jakości oszklonych elementów. To rozwiązania ze szklaną szybą, występujące w różnorodnych konfiguracjach. Oferujemy zarówno świetliki szklane, jak również ich nowoczesną alternatywę: świetliki z płyt poliwęglanowych. Stawiając na szkło, nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo. Naszej produkcji szklane świetliki dachowe są wzmocnione i odporne na czynniki zewnętrzne, co pozwala im skutecznie zbierać i rozpraszać światło dzienne bez ryzyka pęknięcia. Stosujemy najlepsze szkło, zapewniające bardzo dobrą izolację termiczną. Co za tym idzie, świetliki szklane wykonywane przez naszą firmę to ekonomiczne i efektywne systemy doświetlania wnętrz.

Produkujemy praktyczne i bezpieczne świetliki szklane na dachy płaskie i strome.

Ułatwiony dostęp do światła dziennego przekłada się na jakość funkcjonowania ludzi i zwierząt. Dlatego montaż świetlików na dachach słabo doświetlonych budynków to znakomite rozwiązanie. Oferta firmy Gulajski obejmuje między innymi świetliki dachowe szklane, które są przeznaczone na stropodachy oraz dachy z większym kątem nachylenia. Zajmujemy się wytwarzaniem rozwiązań z przeszkleniami, które wpuszczają do wnętrz optymalną ilość promieni słonecznych. Jako producent świetlików, z przyjemnością podejmujemy się współpracy z Klientami biznesowymi oraz indywidualnymi. Nasze świetliki szklane można znaleźć na dachach budynków użyteczności publicznej, magazynów, a także domów jednorodzinnych i wieżowców. W związku z faktem, że świetliki dachowe szklane zapewniają nie tylko oświetlenie, ale też wentylację, są one coraz częściej stosowane w budownictwie przemysłowym. Stąd w ofercie pasma świetlne, świetliki kopułkowe oraz tunelowe. Instalując naświetla dachowe na obiekcie inwestuje się w zdrowie przebywających w nim osób – dostęp do naturalnego oświetlenia jest dziś na wagę złota. Jeśli inwestor nie przewidział optymalnej ilości przeszkleń w budynku, trzeba działać. Świetliki szklane możesz zamówić u nas. Skontaktuj się, a doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe poliwęglanowe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików poliwęglanowych.

Świetliki dachowe z poliwęglanu

Spod rąk naszych specjalistów wychodzą świetliki dachowe z poliwęglanu, odpornego materiału o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Są to elementy, których przystępna cena zawsze idzie w parze z bezkonkurencyjną jakością. Płyty poliwęglanowe do świetlików dachowych sprowadzamy od zaufanych producentów. Współpraca z najlepszymi dostawcami materiałów produkcyjnych pozwala nam wykonywać solidne świetliki z poliwęglanu. Stawiamy na sprawdzone rozwiązania: łatwe w montażu, a przy tym charakteryzujące się wysoką udarnością, izolacją cieplną i elektryczną. Z racji tego, że dobrej klasy poliwęglan powoli wypiera szkło, wykonane z niego świetliki dachowe na stałe wprowadziliśmy do naszej oferty. Zachęcamy do kontaktu.

Trwałe świetliki dachowe z poliwęglanu to nowatorskie rozwiązania – na długie lata

W naszym zakładzie produkowane są świetliki dachowe z poliwęglanu, w które zaopatrujemy Klientów biznesowych oraz indywidualnych. Nie straszne nam obiekty przemysłowe, wielkopowierzchniowe hale i magazyny, a także budynki użyteczności publicznej z płaskim lub skośnym dachem. Słowem: świetlik dachowy z poliwęglanu zamontujemy tam, gdzie go brakuje. Bazą konstrukcji jest odporny i elastyczny poliwęglan, z którego możemy wykonać wyroby różnego typu: świetliki kopułkowe, świetliki rurowe, pasma świetlne, wyłazy dachowe czy klapy dymowe. Ze względu na dobre parametry termoizolacyjne, płyty z poliwęglanu idealnie nadają się na świetliki, jak też inne przeszklenia i pokrycia dachowe. Świetlik z poliwęglanu jest odporny na zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne – czym przewyższa szkło. Jego przeźroczystość sprzyja przepuszczaniu promieni słonecznych, a przenikające światło idealnie nadaje się do doświetlania dużych i małych pomieszczeń. Jeśli chodzi o naszej produkcji świetliki dachowe z poliwęglanu cena jest zależna od rodzaju projektu i typu zamówienia. Ustalamy ją indywidualnie, uwzględniając wszelkie potrzeby Zamawiającego. Jako producent możemy zapewnić, że cena za świetlik dachowy pozostanie konkurencyjna, a koszt inwestycji szybko się zwróci. Wyprodukujemy taki świetlik z poliwęglanu, jakiego potrzeba – tunelowy, punktowy, otwierany, z lampą… możliwości jest wiele, dlatego skontaktuj się z nami jeszcze dziś i porozmawiajmy o świetlikach z poliwęglanu!

Kolejna sekcja: Świetliki dachowe okrągłe. Skorzystaj z formularza lub kontaktu telefonicznego w dowiedzenia się jaka jest cena świetlików okrągłych.

Świetliki okrągłe

Okrągłe świetliki dachowe są nowoczesnymi wyrobami, wykończonymi kopułą o okrągłym kształcie. Skupiają światło słoneczne i przesyłają je niżej, co jest możliwe za sprawą specjalnie dopracowanej konstrukcji. Świetlik dachowy okrągły jest przeszklonym systemem doświetlenia pomieszczeń oraz ich wentylacji, jeśli wybierzemy wariant z dodatkowymi funkcjami. Solidna kopułka może być przezroczysta albo opalizująca – wykonamy ją tak, by wprowadzała do wnętrza obiektu tyle naturalnego światła, ile tylko się da. W dobrze doświetlonym pomieszczeniu przyjemnie się przebywa i pracuje, dlatego montaż świetlików z roku na roku staje się coraz bardziej popularną usługą. W naszej firmie znajdziesz atrakcyjną ofertę na świetliki dachowe okrągłe, jakich potrzebujesz. Porozmawiaj z naszym ekspertem i dowiedz się więcej.

Świetlik dachowy okrągły eliminuje problem braku okien w budynku. Skorzystaj z naszej oferty!

Niewystarczająca ilość przeszkleń powoduje konieczność doświetlania wnętrz światłem sztucznym. To z kolei przekłada się na większe zmęczenie i rozdrażnienie oraz spadek wydajności osób w nich przebywających. Zamiast inwestować w drogie systemy oświetleniowe, lepiej zapewnić dostęp do światła naturalnego. Można to zrobić, montując na dachu kopułkowy świetlik okrągły. Jest to wyrób skonstruowany tak, żeby zapewnić efektywną transmisję światła.

Świetliki okrągłe
Świetliki okrągłe

Poprzez okrągłą kopułę do świetlika wpada światło naturalne i natychmiast jest ono transportowane niżej – rurą giętką albo sztywną. W naszym zakładzie produkcyjnym Gulajski produkujemy świetliki dachowe okrągłe o wielu funkcjach. Ogólną specyfikację i parametry techniczne produktów udostępniamy online, a szczegółową ofertę można poznać, wysyłając zapytanie poprzez formularz. Produkcją świetlików zajmujemy się od lat. Dlatego doskonale wiemy, w jaki sposób i w jakim miejscu ulokować okrągłą kopułę na dachu oraz jak poprowadzić światłonośną rurę, doprowadzającą światło do wnętrza obiektu. Tunele, korytarze, parkingi, magazyny, hangary, domy jednorodzinne, budynki użytkowe i przemysłowe – to wybrane miejsca, w których świetlik okrągły może się dobrze sprawdzić. Poradź się naszych ekspertów i złóż zamówienie na świetliki dachowe okrągłe, które pozwolą Ci osiągnąć oczekiwany efekt prawidłowo doświetlonego wnętrza.

Pobierz wersję PDF: https://pdfhost.io/v/ybDl7KKWD_strona_o_wietlikach_dachowych_Gulajski

Szybki Kontakt