Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Świetliki dachowe

Świetliki dachowe

Świetliki dachowe – sprzęt, poprawiający komfort życia i pracy

Świetliki dachowe to element nowoczesnej architektury stworzony dla doświetlenia pomieszczeń, w których dostęp do światła dziennego jest ograniczony. Nasze wieloletnie doświadczenie jako producenta pozwala dostarczać wysokiej klasy przeszklenia, a ich naturalne światło słoneczne to komfort pracy i lepszego samopoczucia. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że ich zastosowanie pozwala na zwiększenie skuteczności wykorzystania powierzchni użytkowych poprzez dostarczenie światła naturalnego doprowadzonego do wnętrza biur, magazynów, hal produkcyjnych i innych obiektów. Okno dachowe typu świetlik wpływa na poprawę samopoczucia osób, przebywających w lepiej doświetlonym pomieszczeniu. To przekłada się na ich wydajność, co ma szczególne znaczenie w przypadku pracowników. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z rozwiązaniami w zakresie świetlików dachowych, produkowanym przez naszą firmę.

Oferta producenta – świetliki dachowe na zamówienie. Produkujemy świetliki różnego typu:

W firmie Gulajski produkujemy świetliki dachowe w 28 wymiarach standardowych. Realizujemy również zlecenia niestandardowe, dopasowując projekt świetlika dachowego do rodzaju dachu i indywidualnych wymagań Klienta. Oferujemy świetliki dachowe w następujących konfiguracjach:

  • kalenicowych,
  • aluminiowych,
  • stałych,
  • otwieranych,
  • do przewietrzania,
  • z funkcją wyłazu,
  • z lampą,
  • gąsienicowych,
  • pasma świetlne.

Jesteśmy w stanie zamontować świetlik w dachu płaskim oraz skośnym: dwuspadowym lub czterospadowym. Bez problemu dopasujemy wyrób do konstrukcji dachu i przeprowadzimy fachowy montaż świetlika na praktycznie każdym etapie budowy. Okno typu świetlik dachowy naszej produkcji najczęściej występuje w wymiarach: 60×60, 70×70, 90×90, 100×100, 120×120, 150×150, ale gdy zajdzie taka potrzeba, przygotujemy świetliki dachowe innej wielkości.

Jakie funkcje pełni świetlik dachowy i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Należy podkreślić, że świetlik dachowy to specyficzny wyrób, pozwalający doświetlić pomieszczenia w miejscach, gdzie nie można zamontować zwykłych okien. Daje on nawet czterokrotnie więcej światła, niż tradycyjne okno. Co za tym idzie, sprzyja tworzeniu dodatkowych stanowisk pracy i zwiększaniu powierzchni magazynowych. To znacznie obniża koszty, związane z wynajmem pomieszczeń. Gdy jeden świetlik dachowy w dachu okazuje się niewystarczający, rozwiązaniem jest montaż pasm świetlnych, lub naświetli pionowych.

świetliki dachowe
świetliki dachowe

Świetlik dachowy przystosowany jest do każdego pokrycia dachowego zarówno z blachy trapezowej, blachodachówki jak i papy, czy membrany. Świetlik dachowy może pełnić również rolę urządzenia umożliwiającego przewietrzanie i wentylację pomieszczenia zapewniając prawidłową cyrkulację powietrza. Mówimy wówczas o tzw. świetlikach przewietrzających, których obecność w dachu niesie ze sobą liczne korzyści ekonomiczne. Co ciekawe, adaptację można wykonać w dowolnym czasie, nawet po wielu latach użytkowania świetlika dachowego (w tym celu wystarczy zastosować dodatkowe akcesoria). Świetlik w dachu doskonale sprawdza się do efektywnego przewietrzania, ponieważ to właśnie w górnej części pomieszczenia gromadzi się gorące i wilgotne powietrze. Takie urządzenie może być sterowane ręcznie albo mechanicznie: za pomocą tzw. otwieracza śrubowego, wyposażonego we wczepianą korbę o regulowanej długości lub z wykorzystaniem siłownika elektrycznego 230 bądź 24 V. Jako doświadczony producent świetlików dachowych możemy rozbudować świetlik o centralkę pogodową z czujnikami deszczu oraz wiatru. Jeśli podłączymy ją do dwóch lub więcej siłowników, wszystkie da się otwierać jednocześnie, jak też sekcjami.

Zajmujemy się produkcją wysokiej jakości świetlików dachowych. Poznaj szczegóły!

Przy zakupie przeszkleń, niezwykle istotna jest ich cena. Najbardziej opłacalną opcją okazuje się współpraca z bezpośrednim producentem świetlików dachowych. Specjaliści Gulajski już od niemal dwóch dekad zaopatrują w świetliki dachowe klientów indywidualnych, a także B2B.

Każda inwestycja, czy realizacja wymaga indywidualnego podejścia. Wiele czynników składa się na dobór odpowiedniego produktu dostosowanego zarówno do wymogów konstrukcyjnych obiektu jak i potrzeb bezpieczeństwa. Dlatego Nasz zespół specjalistów w sposób profesjonalny i rzeczowy pomoże w doborze każdego produktu dostosowując go do poszczególnych wymagań.

świetlik dachowy na dachu płaskim
świetlik dachowy na dachu płaskim

Gwarantujemy rzetelne, profesjonalne i uczciwe podejście do każdego zlecenia. Jesteśmy tu by razem z Państwem profesjonalnie i skutecznie realizować wszystkie projekty. Chcąc otrzymać wycenę lub zamówić certyfikowany świetlik dachowy, należy skontaktować się z nami telefonicznie mailowo, czy poprzez formularz, dostępny online. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane okno dachowe typu świetlik znakomicie spełni swoje zadanie, czyli doświetli obiekt, na którym zostanie zamontowane. Jest to szczególnie odczuwalne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy do wnętrz dociera mniejsza ilość światła dziennego. Nie ulega więc wątpliwości, że świetlik dachowy jest sposobem na poprawę zdrowia i nastroju osób, przebywających w pomieszczeniu, doświetlonym z jego pomocą. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty na nowoczesne świetliki dachowe z montażem, zachęcamy do kontaktu. Opowiedzcie nam o Waszych oczekiwaniach, a przygotujemy takie przeszklenia, jakich potrzebujecie.

Szybki Kontakt