Naświetla pionowe | świetliki szedowe, fasadowe, ścienne

Naświetla pionowe - szedowe

Świetliki szedowe zwane jako świetliki ścienne

Naświetla pionowe inaczej zwane fasadowe lub szedowe to efektywne rozwiązanie zarówno do zastosowania przy modernizacji starych naświetli tego typu ze szkła zbrojonego, jak również stosowany przy budowie nowych hal produkcyjnych, magazynowych, czy centrów logistycznych.

Naświetla pionowe, świetliki fasadowe, naświetla ścienne, świetliki szedowe

 • mogą mieć duże wysokości, długość nieograniczoną
 • ograniczają koszty związane z wydatkami na energię elektryczną potrzebną do zasilania oświetlenia sztucznego
 • poprawiają warunki pracy – światło naturalne jest bardziej przyjazne dla ludzi i dużo przyjemniejsze od światła sztucznego, wpływa korzystnie na zdrowie, kondycję i samopoczucie ludzi
 • wyposażone w klapy przewietrzające zapewniają sprawną wentylację pomieszczeń
 • Konstrukcyjnie profile aluminiowe
  Konstrukcja naświetli pionowych jest wykonana z profili aluminiowych o wysokim stopniu prefabrykacji, dzięki czemu montaż jest szybki i bezproblemowy. Prefabrykacja profili odbywa się na nowoczesnych maszynach sterowanych cyfrowo. Profile naświetli pionowych, połączone ze sobą przy pomocy odpowiednich elementów złącznych, tworzą lekką a zarazem wytrzymałą konstrukcję.
 • Pokrycie
  Pokrycie jest wykonane z płyt poliwęglanowych wielokomorowych mocowanych w systemowej konstrukcji aluminiowej za pomocą profil aluminiowych. Specjalny system profili, uszczelek i odwodnień gwarantuje szczelność naświetli pionowych. Pokrycie może być również wykonane w klasyfikacji BROOF(t1)/NRO.
 • Klapy przewietrzające
  Naświetla pionowe mogą być wyposażone dodatkowe elementy w postaci klap przewietrzających. Do otwarcia klap służy siłownik elektryczny 230V lub 24V o standardowym wysuwie wrzeciona 300mm. Dostępne są również większe długości wysuwu wrzeciona.

Opracowana przez naszych specjalistów konstrukcja z profili aluminiowych i poliwęglanu daje możliwość szerokiego zastosowania.

Rozmiary dostosowane są do indywidualnych potrzeb konstrukcyjnych zabudowań przemysłowych a poliwęglan jako element szerokiego zastosowania również i w tym przypadku sprawdza się świetnie. Stanowi stabilny i trwały element konstrukcji zapewniający stały dopływ światła do pomieszczeń wymagających doświetlenia światłem dziennym. Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji.

Długoletnie doświadczenie w tym zakresie pozwala Nam służyć pomocą i wsparciem technicznym w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań w zakresie doboru elementów pozwalających na zwiększenie użyteczności obiektów poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych takich jak naświetla, świetliki czy pasma świetlne. Zapraszamy do kontaktu.

5/5 - (2 votes)