Projektowanie instalacji PPOŻ

Projektowanie instalacji PPOŻ

Projektowanie oddymiania to odpowiedzialne zadanie wymagające ogromnej wiedzy i doświadczenia. Obiekty użyteczności publicznej, centra logistyczne, magazyny, hale przemysłowe, stawiają wysokie wymagania zarówno pod względem konstrukcyjnym jak również pod względem oczekiwań inwestora.

 Ich przeznaczenie, dostosowanie do potrzeb produkcyjnych, ich funkcjonalność i użyteczność dostosowana do potrzeb biznesowych to wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu świadczymy pomoc i podejmujemy współpracę na etapie projektowania systemów oddymiania, przewietrzania oraz naświetlania pozwalających na ich optymalizację przy jednoczesnym zapewnieniu bezwzględnej zgodności wymaganej przepisami.

Zajmujemy się realizacją projektów na zaawansowane instalacje przeciwpożarowe.

Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksową usługę, w ramach której opracujemy projekt instalacji PPOŻ, adekwatny do przedstawionych potrzeb.

System zostanie obmyślany w taki sposób, aby jak najszybciej wykryć pożar i zminimalizować szkody, związane z rozprzestrzenianiem się ognia.

Projektowanie instalacji przeciwpożarowych wykonujemy w pełni profesjonalnie uwzględniając warunki, panujące w konkretnym obiekcie.

W systemy PPOŻ zaopatrujemy budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, magazyny, serwerownie, a także domy jednorodzinne. Podniesienie standardów bezpieczeństwa w budynku należy traktować priorytetowo. Powierzając projekt instalacji PPOŻ fachowcom możesz być pewien, że otrzymasz rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Sporządzamy specjalistyczne projekty instalacji PPOŻ. Rozwiązania, szyte na miarę.

W firmie Gulajski powstają projekty instalacji przeciwpożarowych, przeznaczonych do budynków, wymagających trwałej ochrony PPOŻ. Projektowanie rozpoczynamy od rozmowy ze Zleceniodawcą: analizujemy potrzeby i dobieramy konkretne rozwiązania, wpisujące się w oczekiwania i budżet, jakim dysponuje Klient.

Szczególnie istotne są dla nas kwestie bezpieczeństwa. Dlatego każdy projekt wykonujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, dostarczając pełną dokumentację i stosowne certyfikaty. Jako producent klap dymowych, wytrzymałych okien oddymiających i stolarki przeciwpożarowej, doskonale znamy zagadnienia, związane z ochroną przeciwpożarową.

Instalacje przeciwpożarowe według naszych projektów bazują na niezawodnych rozwiązaniach, które wdrażamy od lat. Projektowanie systemów przeprowadzamy rzetelnie, tworząc przemyślane projekty instalacji PPOŻ.

Stosujemy systemy, oparte na różnych środkach gaśniczych: wodzie, pianie, mgle wodnej. Z satysfakcją realizujemy kolejne projekty, pozwalające czuć się bezpiecznie nawet w sytuacji zagrożenia pożarem. Pragniemy podkreślić, że projekt to nie wszystko, co możemy Ci zaproponować.

Ponadto wykonujemy i montujemy instalacje przeciwpożarowe, a także systemy oddymiania klatek schodowych.

Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty.

Projekty oddymiania, jak to wykonujemy?

Zadaniem kontroli dymu jest podniesienie odporności obiektu w czasie, poprzez odpowiednie zarządzanie dymem. Systemy kontroli dymu mogą funkcjonować jako oddzielne rozwiązania lub być w pełni zintegrowane z instalacją HVAC. W pewnych sytuacjach połączenie systemu kontroli dymu z instalacją HVAC może wymagać zastosowania dodatkowych, specjalistycznych wentylatorów wyciągowych w wybranych strefach, aby skutecznie eliminować dym. W projektach oddymiania stosujemy różnorodne strategie zarządzania dymem, w tym cztery podstawowe metody: metodę pasywną, metodę opartą na przepływie powietrza, metodę zwiększania ciśnienia oraz metodę wywiewną. Podczas projektowania omówiamy z klientem kluczowe aspekty procesu projektowego, przedstawiamy różnorodność metod oraz praktyk stosowanych przy projektowaniu systemów kontroli dymu.

5/5 - (2 votes)