Światło naturalne jest przyjazne człowiekowi i bardziej sprzyja pracy niż światło sztuczne, przy którym najczęściej zwykliśmy przebywać w halach przemysłowych, magazynach czy zakładach produkcyjnych. Obiekty tego rodzaju bardzo często są niedostatecznie oświetlone światłem słonecznym, a niekiedy wręcz całkowicie go pozbawione.

Wysokiej jakości świetliki o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

3 sposoby na doświetlenie hali przemysłowej
3 sposoby na doświetlenie hali przemysłowej

Doradztwo w zakresie doboru świetlików oraz więcej informacji technicznych znajdziesz na naszej stronie poświęconej świetlikom, zobacz: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/

Nie zawsze możliwe jest zamontowanie okien. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? Wbrew pozorom nie musimy ograniczać się wyłącznie do światła sztucznego. Oto trzy sposoby na skuteczne doświetlenie hali przemysłowej światłem słonecznym.

  • Pasma świetlne. Jest to jedno z często wykorzystywanych rozwiązań, które pozwala na doświetlenie światłem naturalnym różnorodnych obiektów przemysłowych, w tym również hal, a także konstrukcji rolniczych, hangarów czy stadionów sportowych. Nasza firma specjalizuje się w produkcji pasm świetlnych wykonanych z poliwęglanu. Jedną z ich zalet jest znacznie mniejszy ciężar niż pasm świetlnych szklanych. Sprawdzają się w przypadku każdej konstrukcji dachów – zarówno płaskich, jak i skośnych. Nasza oferta obejmuje pasma świetlne: pionowe, łukowe, dwuspadowe, jednospadowe, piramidalne, poliwęglanowe, z przegrodami, z klapami, kalenicowe, aluminiowe.
  • Świetliki dachowe. To kolejny sposób na doświetlenie światłem naturalnych hali przemysłowej. Doskonale spełniają swoje funkcje nawet w tych obiektach, w których nie można zamontować okien. Zapewniają nawet cztery razy więcej światła niż standardowe okna. Ich zastosowanie jest szczególnie zalecane w dużych halach przemysłowych, gdzie najczęściej montuje się je do drewnianych krokwi. Zapewniamy wiele rodzajów świetlików dachowych w 28 wymiarach występujących w różnych konfiguracjach (m.in. kalenicowych, aluminiowych, stałych, otwieranych, do przewietrzania, z funkcją wyłazu dachowego itd.).
  • Rurowe z rurą sztywną. Ze względu na swoją specyficzną konstrukcję pozwalają na imponujące doświetlenie wnętrz światłem naturalnym. Tworzone są z zastosowaniem zaawansowanej technologii w warstwie odbijającej światło, dzięki czemu dostarczają znacznie więcej światła niż standardowe giętkie przewody światłonośne.

Doświetlenie hali przemysłowej to bardzo ważny element jej funkcjonalności i bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiam 3 sposoby na doświetlenie hali przemysłowej:

  • Otwory dachowe: Otwory dachowe są skutecznym sposobem na wprowadzenie naturalnego światła do hali przemysłowej. Można zastosować różne rodzaje świetlików, takie jak stałe, otwieralne, z wentylacją itp. Światło wprowadzane przez otwory dachowe jest najlepsze w warunkach słonecznych i nie wymaga dodatkowych kosztów związanych z zużyciem energii.
  • Lampy przemysłowe LED: Lampy przemysłowe LED są coraz popularniejszym rozwiązaniem na doświetlenie hal przemysłowych. Mają one wiele zalet, w tym dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki, niższe zużycie energii, większą jasność, a także są bardziej przyjazne dla środowiska. Lampy LED można zamontować na suficie lub na ścianach hali przemysłowej, aby uzyskać optymalne oświetlenie.
  • Okna dachowe: Okna dachowe są kolejnym sposobem na wprowadzenie naturalnego światła do hali przemysłowej. Mogą być zamontowane w różnych miejscach, w zależności od potrzeb i preferencji, aby uzyskać optymalne oświetlenie. W przypadku hali z betonowym dachem, okna dachowe można zamontować w specjalnie zaprojektowanych kratkach wentylacyjnych.

Doświetlenie hali przemysłowej można uzyskać poprzez zastosowanie otworów dachowych, lamp przemysłowych LED lub okien dachowych. Wszystkie te rozwiązania pozwalają na wprowadzenie naturalnego światła do hali przemysłowej, co poprawia jej funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Doradztwo w zakresie doboru świetlików oraz więcej informacji technicznych znajdziesz na naszej stronie poświęconej świetlikom, zobacz: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/

Oświetlanie hal przemysłowych naturalnym światłem ma wiele zalet, zarówno dla komfortu pracowników, jak i dla oszczędności na prądzie.

Najważniejsze korzyści związane z tym rozwiązaniem:

Poprawia jakość oświetlenia: Naturalne światło jest bardziej zbliżone do światła słonecznego, co oznacza, że jest bardziej naturalne i nie męczy oczu tak jak sztuczne źródła światła. Ponadto, dzięki temu, że jest bardziej rozproszone, nie powoduje ostrych cieni i poprawia widoczność na obszarze roboczym.

Poprawia samopoczucie pracowników: Naturalne światło wpływa korzystnie na samopoczucie pracowników, poprawiając ich nastrój i ogólny komfort pracy. Badania wykazały, że pracownicy, którzy pracują w pomieszczeniach oświetlonych naturalnym światłem, są bardziej zadowoleni ze swojej pracy i mniej narażeni na stres.

Oszczędza energię elektryczną: Wykorzystanie naturalnego światła w halach przemysłowych pozwala na ograniczenie zużycia energii elektrycznej i tym samym obniżenie kosztów związanych z oświetleniem. Dzięki temu, że hale przemysłowe często posiadają duże powierzchnie okien lub świetlików, można osiągnąć znaczne oszczędności na rachunkach za prąd.

Poprawia wydajność: Poprawa jakości oświetlenia i samopoczucia pracowników może przyczynić się do poprawy wydajności pracy. Pracownicy są bardziej skoncentrowani i skłonni do dłuższej pracy, co przekłada się na zwiększenie efektywności i zysków przedsiębiorstwa.

Oświetlanie hal przemysłowych naturalnym światłem przynosi wiele korzyści, zarówno dla pracowników, jak i dla właścicieli przedsiębiorstw. Poprawia jakość oświetlenia, zwiększa komfort pracy, oszczędza energię elektryczną i poprawia wydajność.

Skip to content