Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Szklane świetliki ustępują miejsca świetlikom z poliwęglanu

26
lip
Szklane świetliki ustępują miejsca świetlikom z poliwęglanu

Jeszcze kilkanaście lat temu świetliki szklano-stalowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kiedy z jakichś powodów w danym pomieszczeniu nie dało się wstawić okna, to właśnie świetliki szklane służyły za główne elementy doświetlające. Zastosowanie takich konstrukcji dawało dostęp do naturalnego światła w miejscach, gdzie panował jego niedobór. Dziś technologie są znacznie bardziej zaawansowane – mamy dostęp do lepszych materiałów i możemy wytwarzać trwalsze przeszklenia, niż dawniej. To powoduje, że stare świetliki szklane coraz częściej są wymieniane na nowsze modele z płyt poliwęglanowych. Co wyróżnia ten surowiec?

Poliwęglan kontra szkło, czyli świetliki dachowe pod lupą

Tym, co sprawia, że płyty z poliwęglanu wypierają szkło, jest ich lekkość oraz wytrzymałość. Te dwie cechy powodują, że poliwęglan jest powszechnie stosowany w różnych branżach: wykorzystują go nie tylko producenci systemów doświetleń, ale także samochodów czy szklarni ogrodowych. Fenomen tego szczególnego surowca nie ogranicza się oczywiście tylko do wspomnianych dwóch cech. W odróżnieniu od szkła, poliwęglan komorowy jest łatwy w obróbce (płyty można giąć na zimno) i prosty w montażu. Nie ma tu mowy o kruszeniu się, a uderzenie nie powoduje pękania.

Świetliki dachowe szklane ustępują miejsca świetlikom z poliwęglanu
Świetliki dachowe szklane ustępują miejsca świetlikom z poliwęglanu

Masywne szkło może ulec stłuczeniu, a jego montaż na dachu znacznie obciąża całą konstrukcję. Jako nowoczesny zamiennik szkła, poliwęglan zdaje więc egzamin celująco. Nie bez powodu jest nazywany bezpiecznym szkłem: surowiec wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet gdy dojdzie do jego rozbicia, nie rozpadnie się na drobne kawałeczki. Poliwęglan przewodzi ciepło i przepuszcza światło, a dodatkowo wykazuje korzystne parametry ognioodporne. Tworzywo wykazuje też doskonałe właściwości termoizolacyjne. To wszystko decyduje o tym, że płyty poliwęglanowe stanowią dziś główny materiał, wykorzystywany w tworzeniu świetlików.

Pora zamówić trwałe świetliki! Poznaj naszą ofertę

Choć to poliwęglan jest obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym w produkcji świetlików, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć również wyrobów ze szkła. Osoby, chcące zamówić świetliki dachowe szklane, bez problemu je u nas znajdą. Stosujemy wzmocnione szkło o znakomitej izolacji termicznej. Cenione za wysokie walory estetyczne szkło, nadaje świetlikom eleganckiego wyglądu i mimo istniejących alternatyw, wciąż znajduje swoich zwolenników. Zachęcamy Cię do sprawdzenia, jakie rozwiązania ze szkła oraz poliwęglanu oferujemy. Każde z nich jest dopracowywane w najmniejszym szczególe – podejmij współpracę z naszą firmą i zyskaj świetliki dachowe nienagannej jakości!

Szybki Kontakt