Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Podstawowe rodzaje świetlików dachowych

10
lut
Podstawowe rodzaje świetlików dachowych

Nasza firma specjalizuje się w produkcji różnorodnych świetlików dachowych, które pozwalają na optymalne wykorzystanie naturalnego światła słonecznego do oświetlenia wnętrza budynku. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze rodzaje oferowanych przez nas produktów.

Jakie są najważniejsze typy świetlików dachowych?

  • Świetliki punktowe. Pozwalają na skuteczne doświetlenie światłem naturalnym wybranego miejsca w pomieszczeniu. Z powodzeniem służą też jako jedyne źródło światła naturalnego.
  • Świetliki kopułkowe. Najczęściej znajdują zastosowanie na dachach płaskich. Montowane są przede wszystkim na obiektach przemysłowych i halach magazynowych.
  • Świetliki łukowe. Zdecydowanie najczęściej wybierany typ świetlików dachowych. Za sprawą swojego kształtu zapewniają dobre doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym.
  • Świetliki kalenicowe. Jeden z najpopularniejszych typów świetlików. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w mniejszych budynkach i na spadzistych dachach. Bardzo często można je spotkać w budynkach inwentarskich. Stanowią konstrukcję na szczycie dachu, która zapewnia optymalne doświetlenie pomieszczenia.
  • Świetliki tunelowe. Montowane są przede wszystkim w celu doświetlenie korytarzy i klatek schodowych, ale coraz częściej stanowią również doskonały element dekoracyjny sufitów. Swoim wyglądem przypominają klasyczny plafon.
  • Świetliki dachowe z przegrodami ogniowymi. Jest to specjalny rodzaj świetlików z przegrodami ogniowymi w klasie odporności ogniowej E30 oraz EI30, które znajdują zastosowanie w pasmach świetlnych i w świetlikach punktowych. Dedykowane są obiektom, w których zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi konieczne jest zastosowanie odpowiednich systemów zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia w przypadku pożaru.
  • Świetliki rurowe z rurą giętką. Są to świetliki, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach wymagających dodatkowego doświetlenia światłem naturalnym. Za sprawą specjalnej rury światłonośnej do wnętrza wpada niespolaryzowane światło, równomiernie rozświetlające przestrzeń.
  • Świetliki rurowe z rurą sztywną. Jest to specjalny rodzaj świetlików, w których wykorzystano najnowszą technologię w warstwie odbijającej światło. Sztywne rury światłonośne SR dostarczają znacznie więcej światła niż powszechnie stosowane dotąd giętkie przewody światłonośne.