Świetliki kalenicowe zaprojektowane przez firmę Gulajski to skuteczna forma naturalnego doświetlenia każdego rodzaju nieruchomości. Z całą pewnością idealnie sprawdzą się na halach produkcyjnych, magazynach czy także na obiektach, w których przebywają zwierzęta. To niezwykle istotne, aby miały one dostęp do światła. Profesjonalne świetliki na dachu to jeden z wielu przedmiotów naszej działalności. Projektujemy najlepsze konstrukcje, które dopasować można do każdego rodzaju dachu. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i certyfikowane materiały. Koniecznie sprawdź naszą ofertę i postaw na niezawodne oraz budżetowe rozwiązania od firmy Gulajski!

Doradztwo w zakresie doboru rozwiązań oświetlania światłem naturalnym oraz więcej informacji technicznych znajdziesz na naszej stronie, zobacz: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/

Zastosowanie świetlików dachowych kalenicowych
Zastosowanie okien dachowych w kalenicy

Doświetlanie światłem naturalnym za pomocą okien kalenicowych polega na wykorzystaniu elementów umieszczonych na grzbiecie dachu. Systemy w kalenicy są specjalnymi konstrukcjami, które umożliwiają wprowadzenie naturalnego światła do wnętrza budynku za pomocą rur świetlnych.

Proces doświetlania światłem naturalnym z wykorzystaniem naświetli kalenicowych wygląda następująco: światło słoneczne pada na specjalną powierzchnię umieszczoną na górze rury świetlnej, gdzie jest odbijane i kierowane do wnętrza budynku. Światło przechodzi przez rurę świetlną i pada na specjalne diffusery lub reflektory, które równomiernie rozpraszają światło po całej powierzchni pomieszczenia.

Doświetlanie światłem naturalnym ma wiele zalet. Przede wszystkim, pozwala na oszczędność energii elektrycznej, ponieważ naturalne światło jest darmowe i nie wymaga użycia prądu. Ponadto, naturalne światło jest bardziej zbliżone do światła słonecznego, co przyczynia się do poprawy jakości oświetlenia oraz dobrej jakości widzenia w pomieszczeniu.

Korzystanie z doświetlenia światłem naturalnym jest szczególnie popularne w halach przemysłowych, w których duże powierzchnie dachu umożliwiają montaż wielu okien w dachu. Dzięki temu, można uzyskać równomierne oświetlenie całego pomieszczenia, co przekłada się na lepszą jakość pracy i zwiększenie wydajności.

W jakim miejscu należy je zamontować? Oto kilka podstawowych informacji

Świetliki kalenicowe idealnie spisują się w obiektach przemysłowo-magazynowych. Prawidłowe oświetlenie jest niezwykle istotne dla pracowników. Bez niego nie można mówić o komfortowej pracy; zresztą ograniczony dostęp znacznie wpływa na samopoczucie. Nasza technologia pozwala także na sprawne wentylowanie budynku bez konieczności montowania rekuperacji. To istotnie przekłada się na ograniczenie kosztów eksploatacji. Aby spełniały one swoje funkcje w jak najlepszy możliwy sposób, zaleca się położyć je w miejscu, do którego słońce dochodzi najintensywniej. To oczywiście musi być najwyższa kondygnacja nieruchomości.

Miejsce montażu świetlików w hali przemysłowej powinno być starannie wybrane, aby zapewnić optymalne doświetlenie i maksymalną wydajność energetyczną.

Kilka podstawowych informacji na temat wyboru miejsca montażu w hali przemysłowej:

Odległość od ścian i innych przeszkód: Powinny być umieszczone w odległości co najmniej 1-2 metrów od ścian i innych przeszkód, takich jak maszyny czy urządzenia, aby zapewnić równomierne rozpraszanie światła.

Kierunek padania światła: Powinny być umieszczone w taki sposób, aby padające światło odbijało się od powierzchni o jak największym współczynniku odbicia, takim jak białe ściany lub sufity, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła.

Rozmieszczenie: Powinny być równomiernie rozłożone wzdłuż dachu, aby zapewnić równomierne doświetlenie całej powierzchni hali.

Współczynnik światłochłonności: Hala przemysłowa może posiadać elementy, które pochłaniają światło, takie jak kolorowe ściany lub ciemne elementy konstrukcyjne. Należy wziąć to pod uwagę przy doborze miejsca montażu.

Montaż w już istniejącej hali

Przeszklenia poliwęglanowe można zamontować w już wybudowanej hali przemysłowej, niezależnie od tego, czy były one zaplanowane w pierwotnym projekcie, czy też nie. Montaż świetlików jest zwykle łatwiejszy i tańszy w przypadku hali, która jest w trakcie budowy, ale możliwe jest również ich dodanie do już istniejącej hali przemysłowej.

Przy montażu w już istniejącej hali przemysłowej należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak dostępność miejsca montażu, konstrukcję dachu oraz wymagania dotyczące instalacji elektrycznej i konstrukcyjnej. Konieczne może być również wykonanie dodatkowych prac, takich jak wzmocnienie konstrukcji dachu lub dostosowanie istniejącej instalacji elektrycznej.

Gulajski to producent z ponad 20-letnim doświadczeniem. Zaufaj naszym specjalistom!

Świadczone przez nas usługi charakteryzują się ze wszech miar największym profesjonalizmem. Dlaczego? Współpracujemy tylko z uznanymi projektantami i wykonawcami. Tylko najlepsze produkty są w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu Tobie i Twojej firmie. Firma Gulajski działa na terenie całej Polski. To sprawia, że niezależnie od Twojego położenia, z wielką chęcią zaoferujemy Ci pomoc w doświetleniu nieruchomości. Jesteśmy specjalistą w projektowaniu instalacji przeciwpożarowych i montażu. To oczywiście kropla w morzu naszych usług. Odwiedź naszą stronę i sprawdź naszą obszerną ofertę.