Dlaczego warto zdecydować się na montaż włazu dachowego pełnego? To świetne pytanie, na które odpowiemy w tym artykule, przedstawiając korzyści płynące z jego wykorzystania.

Właz dachowy pełny zapewnia bezpieczny dostęp do płaskiego dachu, umożliwiając łatwe przeprowadzanie prac konserwacyjnych czy korzystanie z przestrzeni dachowej jako tarasu.

W przeszłości, aby uzyskać dostęp do dachów budynków użytkowych oraz przemysłowych, często stosowano stałe drabiny umieszczone w metalowych klatkach na zewnątrz budynków. Takie rozwiązanie nie tylko niekorzystnie wpływało na estetykę obiektu, ale również wymagało męczącego wspinania się z poziomu ziemi.

Kluczową zaletą włazu dachowego pełnego jest eliminacja potrzeby pokonywania wielu pięter. Dzięki montażowi włazu, dostęp na dach odbywa się z wnętrza budynku, co pozwala na wykorzystanie istniejących schodów do dotarcia do najwyższego piętra. Następnie, przejście przez właz na dach wymaga pokonania jedynie wysokości 2,5 do 3 metrów, co można zrobić szybko i bezpiecznie, korzystając z drabiny lub schodów.

Dodatkowym atutem jest fakt, że instalacja włazu dachowego pełnego jest znacznie tańsza niż montaż zewnętrznej drabiny w klatce, co czyni go nie tylko praktycznym, ale i ekonomicznym wyborem.

Więcej o wyłazach pełnych naszej produkcji znajdziesz TUTAJ , oczywiście zachęcamy także do kontaktu telefonicznego: +48 513 528 235

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup wyłazu dachowego pełnego na dach płaski zapraszamy bezpośrednio do naszego sklepu: https://sklep.gulajski.pl/cp/wylazy-dachowe/

A może świetlik z funkcją wyłazu?

Jako alternatywa dla włazu dachowego pełnego, istnieje możliwość stworzenia dostępu do dachu poprzez świetlik w dachu. Punkt dostępu na płaskim dachu zazwyczaj znajduje się w najwyższym miejscu budynku, co sprawia, że jest to obszar, do którego naturalnie kieruje się ciepłe powietrze, czyniąc go najcieplejszym punktem.

Wybierając świetlik poliwęglanowy z funkcją wyłazu jako metodę dostępu, należy liczyć się z wysokim ryzykiem strat ciepła. Szczyt dachu, nawet płaskiego, będący dużą otwartą przestrzenią, może szybko wypełnić się ciepłym powietrzem z niższych poziomów budynku, co prowadzi do znaczącej straty energii poprzez ogrzewanie tej pustej przestrzeni.

W przypadku decyzji o montażu świetlika, kluczowe jest zwrócenie uwagi na jego właściwości izolacyjne. Dla przykładu, świetlik o czterech ścianach może mieć współczynnik przenikania ciepła (wartość U) równy 1,4, podczas gdy właz dachowy płaski charakteryzuje się wartością U równą 0,21, co oznacza niemal siedmiokrotnie lepszą izolację.

Łatwa i szybka instalacja

Właz dachowy pełny, podobnie jak świetlik, charakteryzuje się prostotą i szybkością montażu. Dostarczany jest w stanie w pełni zmontowanym, eliminując potrzebę składania jakichkolwiek elementów. Wyposażony w specjalny kołnierz montażowy, umożliwia bezpośrednie i łatwe przymocowanie do konstrukcji dachu. Oczywiście w razie potrzeby polecamy nasze usługi montażu elementów dachowych. Pełną ofertę montażu znajdziesz tutaj: https://www.gulajski.pl/uslugi/montaz-systemow-dachowych/

Ograniczenie strat cieplnych

Nowo zaprojektowany właz dachowy pełny Firmy Gulajski zawiera element o niskiej przewodności cieplnej, umieszczony między wewnętrzną a zewnętrzną warstwą pokrywy i ramy, co ma na celu ograniczenie transferu ciepła. Dodatkowo, elementy te, oprócz swojej funkcji termicznej, redukują wibracje, co przekłada się na lepszą izolację akustyczną przed hałasem z zewnątrz. Właz pełny jest również wyposażony w warstwę izolacji z poliizocyjanuratu, zastosowaną zarówno w pokrywie, jak i w obramowaniu, co gwarantuje wysoką efektywność energetyczną. Ponadto, specjalna uszczelka osłonowa zapewnia minimalizację przecieków powietrza.

5/5 - (3 votes)

Autor: Tomasz Matuszek; Dział Marketingu - Firma Gulajski