Często zgłaszają się do nas osoby, które zmagają się z problemem przeciekających, nieszczelnych okien w dachu płaskim. Poniosły one duży wydatek związany z inwestycją w system doświetlenia pomieszczeń, a rezultat przeprowadzonych prac okazał się tragiczny. Nieuczciwy wykonawca pobrał zapłatę za źle wykonane prace montażowe, a teraz unika odpowiedzialności. Czy podobnym sytuacjom można zapobiec? Odpowiedź brzmi: tak.

Wysokiej jakości świetliki z poliwęglanu o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Nieszczelność świetlików dachowych - problem, któremu można zapobiec
Nieszczelność: problem, któremu można zapobiec!

Nieszczelność może być poważnym problemem, który może prowadzić do niepożądanych skutków w budynku, takich jak przecieki, zawilgocenia czy uszkodzenia konstrukcyjne. Jednak istnieją sposoby, aby zapobiec temu problemowi.

Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, który będzie solidnie wykonane i skutecznie zabezpieczone przed przeciekami. Nowoczesne przeszklenia dachowe są projektowane z myślą o maksymalnej szczelności, a ich elementy składowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i odporność na uszkodzenia.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest prawidłowy montaż. Konieczne jest dokładne i staranne zamocowanie elementów konstrukcji, włącznie z uszczelnieniem wszystkich połączeń. W przypadku wątpliwości związanych z montażem, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.

Regularna konserwacja i czyszczenie elementów oświetleniowych również maja duże znaczenie w zapobieganiu nieszczelności. Należy regularnie usuwać zanieczyszczenia i pozostałości po opadach, takie jak liście, gałęzie czy kurz, aby zapewnić wolny przepływ wody i zapobiec jej zaleganiu na powierzchni urządzenia.

W przypadku stwierdzenia nieszczelności, konieczne jest szybkie podjęcie działań naprawczych, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom budynku. Jeśli problem jest poważny, należy skontaktować się z firmą specjalizującą się w naprawie dachów, która będzie w stanie profesjonalnie i skutecznie rozwiązać problem.

Nieprawidłowo wykonany montaż generuje wiele problemów

Popełnianie „błędów w sztuce” w zakresie montażu, jest, niestety, na porządku dziennym. Niedoświadczeni wykonawcy często stosują oszczędne rozwiązania i pomijają istotne kroki, bez których montaż świetlika dachowego nie powinien mieć miejsca. Konstrukcja musi zostać wykonana precyzyjnie, z wyselekcjonowanych materiałów, a następnie kompleksowo zabezpieczona. Chadzanie na skróty w tym przypadku nie jest dobrym pomysłem. Wyłącznie szczelna kopuła świetlna będzie odporna na działanie czynników zewnętrznych. Należy wykonać i zamontować go tak, aby nie przeciekał – zarówno przy niewielkim deszczu, jak również podczas gwałtownej burzy z gradobiciem.

Jeżeli termoizolacja i hydroizolacja nie zostaną poprawnie wykonane, konstrukcja przy pierwszej lepszej okazji zacznie generować problemy. Pozostawione szczeliny sprzyjają przedostawaniu się do środka chłodnego powietrza, nie wspominając o wodzie i wilgoci. Przecieki są wynikiem błędów konstrukcyjnych i montażowych. Najczęściej wiążą się z nieprawidłową instalacją kołnierza uszczelniającego. Czasem konstrukcję da się naprawić, np. zastępując uszkodzone elementy nowymi. Bywa jednak tak, że problem jest zbyt zaawansowany, a najlepszym wyjściem okazuje się wymiana przeszklenia na inne, wykonanej w profesjonalnej fabryce a nie w garażu.

Nieprawidłowo wykonane produkty oświetleniowe mogą generować wiele problemów, które wpłyną negatywnie na funkcjonalność i bezpieczeństwo budynku. Poniżej przedstawiamy kilka potencjalnych problemów, które mogą pojawić się w przypadku nieprawidłowo wykonanych elementów oświetleniowych:

  • Przecieki – Mogą prowadzić do przecieków, które wprowadzą wodę do wnętrza budynku, powodując uszkodzenia konstrukcyjne, zawilgocenia i rozwój pleśni.
  • Wycieki ciepła – jeśli nie został prawidłowo zamontowany lub uszczelniony, może prowadzić do wycieków ciepła z budynku, co zwiększy koszty ogrzewania.
  • Uszkodzenia mechaniczne – nieprawidłowo zamontowany lub wykonany może ulec uszkodzeniom mechanicznym, takim jak pęknięcia, rysy lub odkształcenia, co wpłynie na jego trwałość i wydajność.
  • Brak dostatecznej ilości światła – nieprawidłowo zaprojektowany może nie zapewniać wystarczającej ilości światła do oświetlenia wnętrza budynku, co wpłynie na komfort użytkowników.
  • Brak zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi – nieprawidłowo zamontowany lub wykonany może nie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcze, śnieg czy wiatry, co wpłynie na jego trwałość i funkcjonalność.

Aby uniknąć tych problemów, ważne jest wykonanie produktu przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Warto również wybierać produkty wysokiej jakości, które zapewnią trwałość i skuteczne zabezpieczenie przed nieszczelnościami i uszkodzeniami.

Wysokiej jakości świetliki z poliwęglanu o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Inwestycja w solidny i stabilnie zamocowany produkt

Chcąc uniknąć problemów związanych z nieszczelnością, należy zlecać prace profesjonalistom. W firmie Gulajski nie popełniamy podstawowych błędów – mamy dwudziestoletnie doświadczenie w branży i przykładamy ogromną wagę do jakości dostarczanych rozwiązań. Nie tylko projektujemy oraz wykonujemy systemy oświetlenia montowanego w dachu, ale też przeprowadzamy ich fachowy montaż, a na wszelkie prace udzielamy gwarancji producenta, czyli naszej gwarancji a nie podwykonawcy np. z Chin. Zamawiając u nas świetlik dachowy płaski lub na dach o dużym spadku, możesz liczyć na kompleksową usługę, a w jej ramach również regularne przeglądy i serwis wyrobów. Nie ryzykuj inwestycją w podejrzanie tanią konstrukcję wątpliwej jakości. Od razu współpracuj z liderem w branży i bądź spokojny o szczelność dachu oraz dostęp do światła słonecznego. Zachęcamy do kontaktu 😉

Inwestycja w solidny, stabilnie zamocowany produkt przynosi wiele korzyści, takich jak:

  • Poprawa jakości życia wewnętrznego pomieszczenia poprzez wpuszczenie naturalnego światła i poprawę wentylacji.
  • Oszczędność na rachunkach za energię elektryczną, ponieważ naturalne światło zastępuje sztuczne oświetlenie.
  • Poprawa estetyki budynku poprzez dodanie nowoczesnego i eleganckiego elementu.
  • Zwiększenie wartości nieruchomości dzięki poprawie jakości życia i poprawie wyglądu budynku.

Jednak, aby cieszyć się korzyściami, konieczne jest jego solidne i profesjonalne zamontowanie. Nieprawidłowo zamocowany może spowodować wycieki, zanieczyszczenie, a nawet uszkodzenie dachu i budynku. Dlatego też, warto wybrać profesjonalną firmę montującą systemy dachowe, która posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje do wykonywania takiej pracy.

Firma montująca systemy dachowe powinna zapewnić fachową i dokładną instalację, odpowiedni dobór materiałów oraz ich wysoką jakość. Profesjonalne firmy oferują także gwarancję na swoje usługi oraz na produkty, co daje klientowi poczucie bezpieczeństwa i pewności, że inwestycja będzie opłacalna i trwała. Warto również zwrócić uwagę na certyfikaty i referencje firmy, aby mieć pewność, że wybieramy sprawdzonego i wiarygodnego wykonawcę.

Wysokiej jakości świetliki z poliwęglanu o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Przeglądy a prawo budowlane

W Polsce przepisy budowlane, w tym Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, nie zawierają konkretnych wymagań dotyczących przeglądów.

Jednakże zaleca się, aby przeglądy techniczne elementów konstrukcyjnych budynków, były przeprowadzane regularnie, przynajmniej raz na kilka lat, w celu zapewnienia ich bezpiecznego i efektywnego działania.

Warto również zauważyć, że zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, właściciele i zarządcy budynków są zobowiązani do dbania o bezpieczeństwo osób przebywających w budynkach oraz w ich otoczeniu, co obejmuje również odpowiednie utrzymanie i konserwację elementów konstrukcyjnych, takich jak kopuły poliwęglanowe.

Dlatego też, chociaż przepisy budowlane nie nakładają konkretnych wymagań dotyczących przeglądów świetlików dachowych, zaleca się, aby przeglądy techniczne były przeprowadzane regularnie, a ich wyniki były dokumentowane w celu zachowania bezpieczeństwa użytkowników budynków.

Oceń tą stronę: post

Autor: Tomasz Matuszek; Dział Marketingu - Firma Gulajski