Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Świetliki dachowe – jak montować?

19
lis
Świetliki dachowe – jak montować?

Różnorodność obiektów, w których mogą być montowane świetliki dachowe, jest dowodem na efektywność i praktyczność tego rozwiązania. Instaluje się je m.in. w budynkach przeznaczonych do hodowli zwierząt, ale także w halach przemysłowych i innych miejscach pracy. Zapewniane przez nie dodatkowe światło pozwala na oszczędność energii, a same urządzenia odznaczają się wysokim poziomem estetyki.

Montaż świetlików dachowych
Kompletna instalacja urządzenia doświetlającego pomieszczenie zajmuje jedynie kilka godzin. Można je montować na każdym etapie budowy i na każdym rodzaju konstrukcji dachu – spadzistej oraz płaskiej. Świetliki dachowe są umiejscawiane m.in. na:

  • stadionach,
  • halach budowlanych,
  • kurnikach oraz chlewniach,
  • sklepach wielkopowierzchniowych,
  • szkołach,

ale także na dachach domków jednorodzinnych, tarasach czy blokach. Różne są także rodzaje samych urządzeń – istnieją świetliki łukowe, kopułkowe, tunelowe i trapezowe. Rozwiązanie stosuje się tam, gdzie wcale nie można zamontować okien lub gdzie znajdują się one od strony zacienionej.

Jak działają świetliki dachowe?
Podstawą działania świetlików jest rura odbijająca światło, która łączy dwa przezroczyste materiały. Celem instalacji świetlików jest dostarczenie pomieszczeniu naturalnego światła słonecznego, niezbędnego do koncentracji i dobrego samopoczucia, czyli zwiększenie wydajności w miejscu pracy. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Co więcej, zapewniają nawet do czterech razy więcej światła niż okna i nie narażają pomieszczenia na zacienienie. Oprócz obiektów wielkopowierzchniowych naturalne światło doskonale sprawdzi się również w strefach domku jednorodzinnego, które są pozbawione okien, czyli łazience, spiżarni czy garderobie.