Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Okna oddymiające – Okna dymowe

Okna oddymiające – Okna dymowe

Okna oddymiające – skuteczna ochrona przed wzrostem temperatury

Okno oddymiające (dymowe) chroni obiekt przed nadmiernym wzrostem temperatury, co przekłada się na mniejsze oddziaływanie termiczne na konstrukcję budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – jako producent wykonujemy okna dymowe na zamówienie, a ponadto zajmujemy się dystrybucją okien oddymiających firmy Fakro, których cena jest bardzo atrakcyjna.

Szeroka oferta na okna oddymiające

Prawidłowo wykonane okno oddymiające kontroluje i ogranicza przemieszczanie się dymu między przestrzenią objętą pożarem, a strefami do niej przyległymi. Zapewnia to odpowiednie warunki dla ewakuacji ludzi oraz pracy ekip ratowniczych. Okna dymowe dostarczamy wraz z pełną dokumentacją, potwierdzającą zgodność z prawem budowlanym. Zapewniamy również kompleksowy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Naszej produkcji okna dymowe są wyposażone w zaawansowany napęd elektryczny, uruchamiany automatycznie (bezpośrednio po przekazaniu sygnału z czujki dymu lub systemu SAP) albo ręcznie (po aktywacji przycisku alarmowego). Okna oddymiające montujemy na dachach o spadku od 20 do 60 stopni, a kołnierz dopasowujemy do danego rodzaju pokrycia dachowego.

Urządzenie, jakim jest okno oddymiające, stanowi ważny element wentylacji grawitacyjnej. Gdy zajdzie potrzeba, może pomóc w szybkim pozbyciu się toksycznych oparów i dymu, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Obok pełnienia odpowiedzialnych funkcji, okna dymne charakteryzują się też wysoką estetyką. Wpływa na nią wykorzystanie małych napędów, zainstalowanych równolegle do powierzchni produktu oraz zastosowanie wyselekcjonowanych materiałów.

Oferujemy okna oddymiające różnego typu:

  • dachowe,
  • fasadowe,
  • z PVC,
  • z siłownikiem,
  • połaciowe,
  • aluminiowe,
  • pionowe,
  • z deflektorem,
  • na wymiar — podstawowe wymiary: 78×140, 94×140, 114×140, 780×1398,
  • ścienne.

Wytwarzamy certyfikowane okna oddymiające do grawitacyjnych systemów oddymiania

W razie pożaru, okno oddymiające automatycznie się otwiera i odprowadza dym, gromadzący się najczęściej pod sufitem.

Okna oddymiające
Okna oddymiające

Umożliwia to zaawansowany system, złożony m.in. z czujników dymu /temperatury i mechanizmu otwierającego z wbudowanym siłownikiem. Okna dymowe są kluczowym elementem systemu kontroli rozprzestrzeniania dymu, wykorzystywanym głównie w wielkopowierzchniowych halach, sklepach, magazynach, budynkach mieszkalnych, biurowcach, szpitalach i szkołach. Automatyczne otworzenie się okien w obiekcie objętym pożarem zapewnia płynny przepływ dymu i pozytywnie wpływa na widoczność w pomieszczeniu. Jako producent tego typu wyrobów możemy zagwarantować, że cena okien oddymiających jest u nas bezkonkurencyjna. Współpracę rozpoczynamy od stworzenia projektu, ściśle dopasowanego do potrzeb Klienta. Następnie przystępujemy do realizacji, wykonujemy dokumentację techniczną i przeprowadzamy fachowy montaż na dachu lub w ścianie budynku. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpożarowe w obiekcie, warto wyposażyć go w okna oddymiające, które odprowadzą dym powstały podczas pożaru. W tym celu można wybrać system produkcji Gulajski lub okno dymowe Fakro, które dystrybuujemy. Nasza oferta obejmuje też inne elementy systemu oddymiania: m.in. klapy dymowe oraz przegrody ogniowe. Zapytaj nas o okna oddymiające, wypełniając formularz online!

Szybki Kontakt