Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Nieszczelny świetlik dachowy: problem, któremu można zapobiec!

7
cze
Nieszczelny świetlik dachowy: problem, któremu można zapobiec!

Często zgłaszają się do nas osoby, które zmagają się z problemem przeciekających, nieszczelnych świetlików dachowych. Poniosły one duży wydatek związany z inwestycją w system doświetlenia pomieszczeń, a rezultat przeprowadzonych prac okazał się tragiczny. Nieuczciwy wykonawca pobrał zapłatę za źle wykonane świetliki, a teraz unika odpowiedzialności. Czy podobnym sytuacjom można zapobiec? Odpowiedź brzmi: tak.

Nieprawidłowo wykonane świetliki generują wiele problemów

Popełnianie "błędów w sztuce" w zakresie świetlików jest, niestety, na porządku dziennym. Niedoświadczeni wykonawcy często stosują oszczędne rozwiązania i pomijają istotne kroki, bez których montaż świetlika dachowego nie powinien mieć miejsca. Konstrukcja musi zostać wykonana precyzyjnie, z wyselekcjonowanych materiałów, a następnie kompleksowo zabezpieczona. Chadzanie na skróty w tym przypadku nie jest dobrym pomysłem. Wyłącznie szczelny świetlik będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych. Należy wykonać i zamontować go tak, aby nie przeciekał – zarówno przy niewielkim deszczu, jak również podczas gwałtownej burzy z gradobiciem.

Jeżeli termoizolacja i hydroizolacja nie zostaną poprawnie wykonane, konstrukcja przy pierwszej lepszej okazji zacznie generować problemy. Pozostawione szczeliny sprzyjają przedostawaniu się do środka chłodnego powietrza, nie wspominając o wodzie i wilgoci. Przecieki są wynikiem błędów konstrukcyjnych i montażowych. Najczęściej wiążą się z nieprawidłową instalacją kołnierza uszczelniającego. Czasem konstrukcję da się naprawić, np. zastępując uszkodzone elementy nowymi. Bywa jednak tak, że problem jest zbyt zaawansowany, a najlepszym wyjściem okazuje się wymiana świetlika na inny.

Inwestycja w solidny, stabilnie zamocowany świetlik dachowy

Chcąc uniknąć problemów związanych z nieszczelnością świetlików, należy zlecać prace profesjonalistom. W firmie Gulajski nie popełniamy podstawowych błędów – mamy dwudziestoletnie doświadczenie w branży i przykładamy ogromną wagę do jakości dostarczanych rozwiązań. Nie tylko projektujemy oraz wykonujemy świetliki dachowe, ale też przeprowadzamy ich fachowy montaż, a na wszelkie prace udzielamy gwarancji producenta. Zamawiając u nas świetlik dachowy płaski lub na dach o dużym spadku, możesz liczyć na kompleksową usługę, a w jej ramach również regularne przeglądy i serwis wyrobów. Nie ryzykuj inwestycją w podejrzanie tanią konstrukcję wątpliwej jakości. Od razu współpracuj z liderem w branży i bądź spokojny o szczelność dachu oraz dostęp do światła słonecznego. Zachęcamy do kontaktu.

Szybki Kontakt