Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Barwne świetliki dachowe. Gdzie i kiedy się sprawdzają?

12
sie
Barwne świetliki dachowe. Gdzie i kiedy się sprawdzają?

Naturalne światło słoneczne ma pozytywny wpływ na organizm. Świetliki dachowe doskonale sprawdzają się w różnego typu budynkach jako elementy dodatkowo doświetlające i wentylujące. Duży wybór modeli i rozmiarów pozwala na wykorzystanie ich zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, magazynowych czy biurowych. Świetliki dachowe najlepiej sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania okien tradycyjnych, a zależy nam na doświetleniu pomieszczenia. Dlatego też stosuje się je zazwyczaj w pomieszczeniach na poddaszach lub na dachach płaskich np. w przypadku hal produkcyjnych lub magazynowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów świetlików dachowych. Przyjrzyjmy się bliżej barwnym świetlikom dachowym. Co to takiego i gdzie znajdują swoje zastosowanie najczęściej?

Barwne świetliki dachowe – co to takiego? 

Świetliki dachowe zazwyczaj posiadają wypełnienie z płyt poliwęglanowych. To właśnie ich rodzaj określa przepuszczalność światła słonecznego. Mogą być one bowiem całkowicie przezroczyste lub w dowolnie wybranym kolorze. Można również spotkać świetliki dachowe mleczne lub dymne. Naturalne, transparentne płyty wyróżniają się największą przepuszczalnością. Im barwa płyty poliwęglanowej jest ciemniejsza, tym przepuszczalność dziennego światła będzie mniejsza. Szacuje się, że poliwęglanowe płyty przezroczyste przepuszczają ponad 80% światła i w związku z tym najlepiej nadają się jako elementy doświetlające pomieszczenia mieszkalne znajdujące się na poddaszach. Wybierając płyty o barwach ciemniejszych należy liczyć się z tym, że przepuszczą one o około 25% mniej światła.

Gdzie swoje zastosowanie mają barwne świetliki dachowe?

Zastosowanie barwnych świetlików dachowych umożliwia zupełnie nowe możliwości aranżacji wnętrz. Ze względu na swoją nieco mniejszą przepuszczalność światła słonecznego doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których użytkownik chce je doświetlić, ale nie zbyt intensywnie. Okazuje się, że świetliki barwne są równie często stosowane jak te tradycyjne. Można je wykorzystać do doświetlenia pomieszczeń, w których uprawiane są rośliny, które wymagają mniejszego nasłonecznienia. Ze względu na możliwość wyboru tak naprawdę każdego koloru świetlika możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze, które wypełnia poświata świetlna w naszym ulubionym kolorze. Możliwości jest wiele, a dzięki barwnym świetlikom dachowym można wykorzystać światło dzienne w niebanalny sposób.

Szybki Kontakt