Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Elektryczny system oddymiania

Elektryczny system oddymiania

Elektryczny system oddymiania składa się z kilku urządzeń wzajemnie współpracujących ze sobą, które w momencie powstania pożaru umożliwiają automatyczne lub ręczne otwarcie klap dymowych.

Głównym elementem elektrycznego systemu oddymiania jest bezobsługowa centralka sterująca zasilana napięciem 230V/AC ( wyposażona w zasilacz 24V/DC), do której w momencie powstania pożaru wysyłany jest sygnał o powstałym zagrożeniu. Na tej podstawie centralka uruchamia siłownik elektryczny 24V/DC, który otwiera klapę dymową. Każda centralka wyposażona jest w akumulatorowe zasilanie awaryjne umożliwiające pracę systemu w przypadku zaniku napięcia sieciowego. Instalacja elektryczna musi być wykonana z przewodów o odpowiedniej klasie odporności ogniowej.

Elektryczny system oddymiania może być uruchamiany automatycznie lub ręcznie.
Automatyczne uruchomienie systemu następuje w wyniku:

  • Odebrania przez centralkę sterująca sygnału z czujki dymowej lub czujki temperaturowej.

Ręczne uruchomienie systemu następuje w wyniku:

  • Załączenia przycisku alarmowego instalacji oddymiania.
  • Załączenie przycisku Ręcznego Ostrzegania Pożar ( ROP) z systemu SAP.

Klapa elektryczna ze względu na to że jest wyposażona w siłownik elektryczny może jednocześnie pełnić dwie dodatkowe funkcje: przewietrzania pomieszczeń oraz wyłazu dachowego. W celu wykorzystania klapy do przewietrzania pomieszczeń i wyłazu dachowego, należy klapę wyposażyć w przycisk przewietrzania. Przycisk przewietrzania posiada wbudowaną diodę sygnalizującą otwarcie klapy. Dodatkowo można zastosować centralkę pogodową z czujnikiem wiatru i/lub deszczu.

UWAGA!
Funkcja wyłazu dachowego nie jest dostępna we wszystkich wymiarach.

Szybki Kontakt