Maszyny do gięcia, zwłaszcza te wykorzystujące napęd hydrauliczny, są przeznaczone do fizycznego i dokładnego modelowania surowca, często arkuszy z różnorodnych surowców.

Pomimo iż ich fundamenty funkcjonowania są banalne (bazują na modyfikacji formy surowca – w obrębie jego giętkości – przez użycie nacisku), to wymogi narzucane przez nowoczesne metody produkcyjne wymagają, by te instrumenty oferowały wysoką dokładność działania oraz znaczną produktywność.

Integracja sterowania cyfrowego w maszynach do gięcia umożliwia zaspokojenie tych potrzeb, co prowadzi do zmniejszenia czasu potrzebnego na realizację nawet obszernych serii giętych elementów.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem obróbki blacharskiej, pełna oferta dostępna jest na stronie https://www.gulajski.pl/uslugi/obrobki-blacharskie/ , oczywiście możliwy jest także kontakt z Kierownikiem Działu Obróbki Blacharskiej: Łukasz Sznura tel. 798 852 246

Co oferuje nasza prasa krawędziowa CNC?

Prasa krawędziowa CNC jest maszyną wykorzystywaną do mechanicznego formowania materiałów w ich zakresie plastyczności, operując na zimno, a w pewnych sytuacjach także na ciepło. Kluczową techniką stosowaną w tych urządzeniach jest zginanie materiałów, przede wszystkim blach, za pomocą siłowników hydraulicznych. Kontrola procesu zginania może być realizowana manualnie, na przykład poprzez wykorzystanie szablonów lub ustawionych ograniczników, bądź automatycznie, dzięki zastosowaniu technologii CNC.

Należy podkreślić, że zginanie na zimno opiera się na naturalnej plastyczności materiału, podczas gdy zginanie na ciepło wymaga zwiększenia tej plastyczności przez procesy termiczne, takie jak podgrzewanie.

Prasy krawędziowe znajdują zastosowanie w wielu obszarach produkcji, w tym w wytwarzaniu:

Prasa krawędziowa jest złożonym urządzeniem, którego działanie opiera się na współpracy kilku istotnych komponentów. Te elementy wspólnie umożliwiają osiągnięcie precyzyjnego i zdefiniowanego kształtu zginanego materiału:

  • Serce większości pras krawędziowych stanowi pompa hydrauliczna, dostarczająca energię kinetyczną niezbędną do deformacji materiału.
  • Belki gnące pełnią rolę mediatorów, przekazując siłę generowaną przez siłowniki hydrauliczne bezpośrednio na obrabiany materiał. Ich regulacja pozwala na określenie zarówno głębokości, jak i długości zgięcia.
  • Zaawansowane modele pras krawędziowych, zarówno te sterowane numerycznie (CNC), jak i automatyczne, są wyposażone w systemy podawcze, które usprawniają pracę operatora, umożliwiając szybszą obróbkę lub jej pełną automatyzację.
  • W przypadku automatycznych pras, kluczowe znaczenie mają stemple (zamocowane w górnej belce) oraz matryce (umieszczone na stole prasy), które zapewniają dokładne i powtarzalne odkształcenie materiału.
  • W modelach CNC proces zginania jest sterowany komputerowo, co pozwala na precyzyjne dopasowanie kolejnych etapów odkształcenia do wcześniej zaprogramowanych parametrów. Dzięki temu możliwe jest znaczne przyspieszenie produkcji i rozszerzenie zakresu możliwych modyfikacji obrabianego materiału.

Zapraszamy do skorzystania z usług na prasie krawędziowej CNC

Zrealizuj swoje zamówienia na precyzyjną produkcję seryjną z Gulajski, Twoim partnerem w zakresie obróbki blacharskiej z siedzibą na Śląsku. Nasz zakład, położony w sercu regionu znanych miast takich jak Katowice, Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów i Tychy, oferuje zaawansowane usługi na prasie krawędziowej.

Skontaktuj się z nami, aby przedyskutować swoje potrzeby. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w branży, jesteśmy przygotowani, by zaproponować rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich wymagań. Oferujemy bezpłatne wyceny, a nasze wsparcie techniczne jest zawsze do Twojej dyspozycji, aby pomóc wybrać technologię, która najlepiej sprawdzi się w Twoim projekcie.

W Gulajski specjalizujemy się w dostarczaniu komponentów wykonanych na prasie krawędziowej CNC. Nasze zaawansowane technologicznie centrum produkcyjne, wspierane przez zespół wykwalifikowanych inżynierów, oferuje usługi, umożliwiając realizację projektów o wysokim stopniu skomplikowania.

Nasza oferta obejmuje kompleksowe usługi transportowe, dzięki czemu możemy dostarczać gotowe elementy do klientów w całej Polsce. Wykorzystujemy efektywny system logistyczny i transport drogowy, zabezpieczając transportowane komponenty zdecydowaliśmy się na palety jednorazowe, co gwarantuje bezpieczeństwo transportowanych detali. Realizujemy zlecenia z licznych polskich miast, w tym z regionów takich jak Śląsk, Dolny Śląsk i Małopolska, dostarczając nasze produkty do takich miejsc jak Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Zielona Góra, Przemyśl, Wrocław, a także Gliwice, Katowice, Zawada, Tarnowskie Góry, Chorzów, Ruda Śląska, Rybnik, Pyskowice, Knurów, Żory, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Głogów, Kłodzko, Zgorzelec, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Chrzanów, Miechów, Zakopane, Nowy Targ, Sucha Beskidzka, Wadowice, Gorlice, Olkusz i Miechów.

Dedykujemy nasze usługi szerokiej gamie branż, w tym automatyce przemysłowej, motoryzacji, budownictwie, oraz produkcji maszyn i urządzeń. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, zapewniamy produkty spełniające najwyższe standardy jakości i precyzji. Zapraszamy do współpracy firmy z całej Polski, oferując terminową realizację zamówień i dostarczanie komponentów najwyższej klasy.

5/5 - (3 votes)

Autor: Tomasz Matuszek; Dział Marketingu - Firma Gulajski