Oszczędzanie energii jest dziś istotne dla większości z nas – nie tylko dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, ale także dla tych, którzy dbają o środowisko. W każdym przypadku można odkryć możliwości, które pozwoliłyby zaoszczędzić energię, jedną z najkorzystniejszych opcji jest zastosowanie świetlików dachowych, które mogą zapewnić oszczędność energii. Powodów, dla których warto montować przeszklenia w dachu może być kilka, więc to rozwiązanie naprawdę sprawdzi się w wielu przypadkach. Po co więc montować przeszklenie w dachu?

Wysokiej jakości świetliki dachowe poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Oszczędzanie energii poprzez zastosowanie świetlików dachowych
Oszczędzanie energii poprzez zastosowanie świetlików dachowych

Zastosowanie kopuły poliwęglanowej to doskonały sposób na zaoszczędzenie energii poprzez naturalne doświetlenie wnętrza budynku. Dzięki nim można ograniczyć użycie sztucznego oświetlenia i zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Pozwalają na wprowadzenie do pomieszczeń naturalnego światła słonecznego, co zwiększa komfort pracy i pobytu w budynku. Są szczególnie przydatne w przypadku pomieszczeń pozbawionych okien lub z niewielkimi oknami, które nie zapewniają wystarczającej ilości światła dziennego. Wprowadzenie oświetlenia w połaci dachu pozwala również na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co jest korzystne dla środowiska.

Moc świetlna tych rozwiązań zależy od ich rozmiaru i rodzaju, a także od ilości światła słonecznego, która dociera do ich powierzchni w ciągu dnia. W ogólnym przypadku, dobre świetliki poliwęglanowe mogą zapewnić od 2 do 10 razy więcej światła niż standardowa żarówka o mocy 60 W. Na przykład, o średnicy 50 cm może dostarczyć do 2,5 razy więcej światła niż lampa jarzeniowa o mocy 100 W. Natomiast większy o średnicy 80 cm może zapewnić do 10 razy więcej światła niż żarówka o mocy 60 W. Ilość światła uzyskana jest uzależniona od warunków pogodowych, takich jak nasłonecznienie, pogoda i pora roku. W dni pochmurne lub zimowe, ilość światła uzyskiwanego może być mniejsza.

Przede wszystkim wyglądają bardzo estetycznie, dlatego ci, którzy chcą mieć naprawdę nowoczesny dom, często wybierają tę opcję. Jest wiele sytuacji, w których może to być świetny wybór, a montaż świetlików przydaje się nie tylko we własnym domu, ale także w różnych innych pomieszczeniach, w których chcesz, aby wnętrze było wyjątkowe. Przeszklenia tego typu pomagają oszczędzać energię świetlną, a w lokalu zawsze będzie wystarczająco dużo światła. Jeśli potrzebujesz lepszego oświetlenia, ta opcja z pewnością może być jedną z najkorzystniejszych, sam przekonasz się, że pomieszczenia staną się znacznie jaśniejsze. Niekiedy pożądane jest, aby pomieszczenia wydawały się wizualnie większe, dlatego montaż świetlika z pewnością przyniesie doskonałe rezultaty.

Przykłady ilości przepuszczanego światła

Przyjmijmy, że średnica kopuły poliwęglanowej wynosi 50 cm, a powierzchnia jego klosza to około 0,2 m². W dobrych warunkach słonecznych może przepuścić do 9000 lumenów światła.

Z kolei standardowa żarówka o mocy 100 W, przyjmuje się, że emituje około 1300 lumenów światła. Oznacza to, że kopuły poliwęglanowe o średnicy 50 cm zapewni około 7 razy więcej światła niż żarówka o mocy 100 W.

Natomiast większy o średnicy 80 cm, o powierzchni klosza wynoszącej około 0,5 m², może przepuścić nawet do 20 000 lumenów światła. Przy porównaniu z żarówką o mocy 60 W, która emituje około 800 lumenów, wynika z tego, że takim świetlikiem o średnicy 80 cm dostarczymy około 25 razy więcej światła niż żarówka o mocy 60 W.

Ilość światła uzyskiwanego z świetlików dachowych jest uzależniona od wielu czynników, w tym od warunków pogodowych i lokalizacji budynku.

Światło słoneczne zawsze może pomóc w ogrzaniu pomieszczeń, dlatego po zamontowaniu świetlika można się spodziewać, że w pomieszczeniach będzie znacznie cieplej. Oczywiście zawsze należy zadbać o to, aby inne elementy pomieszczenia – okna, drzwi zewnętrzne, wyłazy dachowe – pomagały w utrzymaniu ciepła, niezbędne jest odpowiednie ocieplenie poddasza. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale to właśnie przez okna dachowe kopułkowe i drzwi traci się stosunkowo dużą ilość energii cieplnej, dlatego aby do tego nie doszło, należy zadbać o odpowiednio szczelne okna i odpowiednie drzwi zewnętrzne. To wszystko naprawdę może zapewnić, że w lokalu zawsze będzie wystarczająco ciepło i przytulnie, a ogrzewanie lokalu nie będzie wymagało szczególnie dużych inwestycji. Dobierając odpowiednie elementy zawsze możesz zaoszczędzić pieniądze, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej aranżacji wnętrza. Nowoczesne świetliki mogą również zapewnić doskonałą wentylację, dzięki czemu nie musisz się martwić, że w pomieszczeniach będzie zbyt duszno. Świeże powietrze może dostać się przez otwory w dachu, co zdecydowanie poprawi system wentylacji.

Chociaż dość często uważa się, że montaż świetlików może być zbyt kosztowny, tak naprawdę nie ma się czym martwić – zawsze możesz znaleźć firmy, które oferują oświetlenia dachowe w najlepszej cenie i nie będziesz musiał się martwić, że będzie to zbyt drogie. Zobacz ofertę Firmy Gulajski:

Wysokiej jakości świetliki dachowe poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Możesz znaleźć strony internetowe różnych firm oferujących montaż świetlików, a na pewno znajdziesz całkiem sporo przydatnych informacji na temat montażu świetlików i cen tych usług. Jest bardzo prawdopodobne, że porównując ofertę różnych firm, będziesz w stanie odkryć najkorzystniejsze opcje i będziesz mógł zdecydować, gdzie powinieneś się zgłosić. Obecnie różne firmy oferujące świetliki stworzyły naprawdę korzystne warunki do montażu oraz doboru świetlików dachowych i mogą zaoferować gwarancję jakości.

Przekonasz się, że takie rozwiązanie może być naprawdę korzystne – świetlik dachowy zapewni wystarczającą ilość ciepła i doskonałą wentylację, a także pomoże zaoszczędzić energię cieplną i będzie wyglądać bardzo estetycznie. Montaż świetlików może być bardzo przydatny w bardzo powszechnych sytuacjach, gdy chcemy nowocześnie wyposażyć lokal i zaoszczędzić pieniądze. To rozwiązanie zdecydowanie może być jednym z najlepszych, więc jeśli rozważasz tę opcję, po prostu skonsultuj się z profesjonalistami. – Firma Gulajski

Oceń tą stronę: post

Autor: Tomasz Matuszek; Dział Marketingu - Firma Gulajski