Naturalne światło słoneczne ma pozytywny wpływ na organizm. Świetliki dachowe doskonale sprawdzają się w różnego typu budynkach jako elementy dodatkowo doświetlające i wentylujące. Duży wybór modeli i rozmiarów pozwala na wykorzystanie ich zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, magazynowych czy biurowych. Rozwiązania te najlepiej sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania okien tradycyjnych, a zależy nam na doświetleniu pomieszczenia. Dlatego też stosuje się je zazwyczaj w pomieszczeniach na poddaszach lub na dachach płaskich np. w przypadku hal produkcyjnych lub magazynowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów doświetlających. Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym barwnym. Co to takiego i gdzie znajdują swoje zastosowanie najczęściej?

Wysokiej jakości Świetliki poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Barwny świetlika dachowego. Gdzie i kiedy się sprawdzają
Dostępne barwy oświetlenia w dachu. Gdzie i kiedy się sprawdzają

Barwne przeszklenia w dachu – co to takiego?

Zazwyczaj posiadają wypełnienie z płyt poliwęglanowych. To właśnie ich rodzaj określa przepuszczalność światła słonecznego. Mogą być one bowiem całkowicie przezroczyste lub w dowolnie wybranym kolorze. Można również spotkać przeszklenia mleczne lub dymne. Naturalne, transparentne płyty wyróżniają się największą przepuszczalnością. Im barwa płyty poliwęglanowej jest ciemniejsza, tym przepuszczalność dziennego światła będzie mniejsza. Szacuje się, że poliwęglanowe płyty przezroczyste przepuszczają ponad 80% światła i w związku z tym najlepiej nadają się jako elementy doświetlające pomieszczenia mieszkalne znajdujące się na poddaszach. Wybierając płyty o barwach ciemniejszych należy liczyć się z tym, że przepuszczą one o około 25% mniej światła.

Barwne oświetlenie montowane w dachu to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie kolorowego światła do pomieszczeń. Dzięki temu można uzyskać niebanalny efekt wizualny i ciekawą aranżację wnętrza.

Barwne naświetla składają się z przetwornika koloru, który umieszczony jest na krawędzi. Przetwornik ten przepuszcza wybrany kolor światła słonecznego, co pozwala na uzyskanie barw w pomieszczeniu.

W ofercie producentów można znaleźć różne kolory prześwietleń, m.in. czerwony, zielony, niebieski, fioletowy, żółty czy różowy. Dzięki temu można dopasować kolor oświetlenia światłem naturalnym do kolorystyki wnętrza lub uzyskać interesujący kontrast.

Warto zaznaczyć, że barwne tuby świetlne posiadają takie same właściwości, jak klasyczne elementy tego typu. Zapewniają one naturalne światło, które jest bardziej przyjazne dla oczu i wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie. Ponadto, pozwalają obniżyć koszty energii elektrycznej i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

Barwne naświetla dachowe to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie kolorowego światła do pomieszczeń. Dzięki temu można uzyskać niebanalny efekt wizualny i ciekawą aranżację wnętrza.

Gdzie mają swoje zastosowanie?

Zastosowanie barwnych przeszkleń umożliwia zupełnie nowe możliwości aranżacji wnętrz. Ze względu na swoją nieco mniejszą przepuszczalność światła słonecznego doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których użytkownik chce je doświetlić, ale nie zbyt intensywnie. Okazuje się, że elementy barwne są równie często stosowane jak te tradycyjne. Można je wykorzystać do doświetlenia pomieszczeń, w których uprawiane są rośliny, które wymagają mniejszego nasłonecznienia. Ze względu na możliwość wyboru tak naprawdę każdego koloru możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze, które wypełnia poświata świetlna w naszym ulubionym kolorze. Możliwości jest wiele, a dzięki barwnym przeszkleniom można wykorzystać światło dzienne w niebanalny sposób.

Barwne okna w dachu znajdują zastosowanie w różnych typach budynków, zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Przykładowe zastosowania to:

  • W domach i mieszkaniach – Mogą być instalowane w pomieszczeniach, które wymagają dodatkowego źródła światła, jak np. kuchnie, łazienki, czy pomieszczenia gospodarcze. Mogą one również stanowić ciekawą ozdobę w salonie czy sypialni.
  • W biurach i budynkach użyteczności publicznej – Mogą być zainstalowane w holach, korytarzach, toaletach czy innych pomieszczeniach, gdzie naturalne światło jest niewystarczające. Dodatkowo, dzięki barwnemu światłu można uzyskać interesujący efekt wizualny i poprawić atmosferę w pomieszczeniach.
  • W sklepach i galeriach handlowych – Mogą być stosowane w celu podkreślenia wystawy sklepowej lub artykułów, które mają być szczególnie wyeksponowane.
  • W muzeach i galeriach sztuki – Pozwalają na uzyskanie specjalnego oświetlenia, które podkreśla walory prezentowanych dzieł sztuki.
  • W halach produkcyjnych i magazynach – Mogą być zainstalowane w celu poprawienia warunków oświetleniowych i zapewnienia lepszych warunków pracy dla pracowników.

Wysokiej jakości Świetliki poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05