Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Wyjście na dach – wyłaz dachowy

20
lis
Wyjście na dach – wyłaz dachowy

Każda konstrukcja dachu wyposażona jest w okna dachowe zapewniające dostęp na dach w celu konserwacji oraz jako element wyjścia awaryjnego, takie rozwiązanie nazywa się wyłazem dachowymWyłazy dachowe stosowane są do dowolnych pomieszczeń z dachem płaskim – nieogrzewanych pomieszczeń niemieszkalnych i do mieszkalnych ogrzewanych poddaszy.

Wyłazy dachowe są przeznaczone do dostępu do dachu w celu jego konserwacji i mogą być traktowane jako element wyjścia awaryjnego.

Wyjście na dach – wyłaz dachowy
Wyjście na dach – wyłaz dachowy

Wyłazy dachowe mają podwójną pokrywę z wytrzymałego przezroczystego poliwęglanu. Wyłąz jest zawieszony na osi bocznej lub osi górnej.

  • Wyłaz dachowy montowany w dachu umożliwia oświetlenie i wentylację poddasza.
  • Jesteśmy producentem także wyłazów dachowych w wersji ocieplanej – ocieplane wyłazy dachowe.
  • Główną cechą wyłazu jest możliwość zapewnienia łatwego dostępu do anteny, kominów, inspekcji szybów wentylacyjnych itp.

System automatycznego usuwania dymu i produktów spalania pozwala na automatyczne otwarcie wyłazu dachowego zamontowanego na dachu, co stworzy odpowiednie warunki do usunięcia dymu z pomieszczenia. W przypadku pożaru największym zagrożeniem dla ludzi jest zatrucie palącymi się produktami. Dlatego dla zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest stworzenie systemu wentylacji, który automatycznie otwierałby otwór w przypadku pożaru.

Wyłazy do dachów płaskich zapewniają nie tylko wpuszczanie światła do budynku, ale również naturalną wentylację budynku, odprowadzanie dymu oraz możliwość wejścia na dach. Rodzaj konstrukcji i funkcjonalność wyłazu dachowego zależy od jego mechanizmu otwierania i sterowania.

Szybki Kontakt