Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Dobieranie Świetlika dachowego?

3
sie
Dobieranie Świetlika dachowego?

Świetliki dachowe zamontowane w dachu to najlepszy sposób na doświetlenie poddasza. Wpuszczają nawet 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w pionowej ścianie. Takie okna dachowe dają większą swobodę w oświetleniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach na dachu i w różnych kombinacjach. Powierzchnia przeszklenia musi odpowiadać wielkości pomieszczenia - 1m² świetlika dachowego może doświetlić 8-12 m² poddasza.

Wybierając materiał, z którego wykonany jest świetlik, konieczne jest określenie miejsca na poddaszu, które chcemy doświetlić. Może to być pokój gościnny , sypialnia, łazienka lub kuchnia. Świetliki drewniane wymagają częstszej konserwacji okresowej w przypadku zwiększonej wilgotności w pomieszczeniach.

W związku z tym okna PCV można zastosować w łazience lub kuchni. W pomieszczeniach o mniejszej wilgotności istnieje możliwość zamontowania okien dachowych drewnianych, a także białych PCV lub laminowanych, które doskonale komponują się z wnętrzem.
Wybierając model świetlika dachowego należy zwrócić uwagę na to, gdzie montujemy świetlik i jakie jest jego główne przeznaczenie:

Świetliki standardowe

Te świetliki cieszą się największą popularnością i są oferowane przez większość producentów świetlików, różnią się jakością, fabrycznym wykończeniem, gwarancjami. Producenci oferują kilka modyfikacji, różne wersje klasycznych modeli okien dachowych. Zwykle okno dachowe jest trudno dostępne lub nie można go otworzyć ręcznie.

Dachy półpanoramiczne (z podniesioną osią uchyłu)

Modele te poleca się montować w pomieszczeniach, w których będą pełnić funkcję nie tylko głównego źródła światła dziennego. Te świetliki można wygodnie odwracać, otwierać. Oś otworu okiennego nie znajduje się pośrodku okna, ale na 3/4 wysokości okna, dzięki czemu skrzydło nie „wchodzi do pomieszczenia”, co gwarantuje swobodny i bezpieczny dostęp do świetlika oraz umożliwia stanie ​​przy otwartym oknie i cieszenie się widokiem na zewnątrz. Ta opcja jest obecnie oferowana przez więcej niż jednego producenta okien dachowych. Jeśli odległość od podłogi do dolnej części ramy okiennej wynosi około 1,2 - 1,3 m, to funkcjonalne i wygodne okno dachowe będzie najlepszą opcją przy poszukiwaniu optymalnego stosunku ceny do jakości.

montaż świetlika dachowego
montaż świetlika dachowego

Dachy panoramiczne

Okna dachowe panoramiczne polecane są tym, którzy szczególnie cenią sobie bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort, jakość oraz oszczędność energii. Montowane są w pomieszczeniach, w których będą pełnić nie tylko funkcję głównego źródła światła dziennego, ale również okna panoramicznego. Ten typ okna dachowego posiada dwa czopy: w górnej części okna i 3/4 wysokości okna lub przez środek okna. Ten rodzaj okna dachowego jest bardzo wygodny do otwierania.

Jeśli odległość od podłogi do dolnej części ramy okiennej wynosi około 1 - 1,3 m, to wyjątkowo funkcjonalne, bezpieczne i wygodne okno dachowe będzie najlepszą opcją dla osób poszukujących wyjątkowej jakości, komfortu i energooszczędności.

Hydroizolacja świetlików

Kolejną istotną kwestią przy wyborze świetlika dachowego jest zadaszenie domu, czyli rodzaj zadaszenia. Ma to znaczenie przy wyborze zestawu do montażu okna dachowego - dystansowych hydroizolacji. Są dwojakiego rodzaju: na dachy faliste i na dachy płaskie. Dlatego będziesz musiał odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj pokrycia dachowego posiadasz.

One thought on “Dobieranie Świetlika dachowego?

Comments are closed.

Szybki Kontakt