Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Umieszczanie świetlików kopułkowych na dachach płaskich

14
cze
Umieszczanie świetlików kopułkowych na dachach płaskich

Nie wszystkie rodzaje świetlików można zamontować na dachu o niewielkim spadku. W halach produkcyjnych, w supermarketach, fabrykach, warsztatach czy budynkach użyteczności publicznej najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania, np. te w formie świetlików kopułkowych. Ich instalacja na dachu pozwala wpuścić światło słoneczne do pomieszczeń, zlokalizowanych poniżej. Co jeszcze warto wiedzieć o funkcjonalnych kopułach?

Akrylowe lub z poliwęglanu: nowoczesne kopuły niejedno mają imię

Oferta świetlików kopułkowych jest bardzo rozbudowana. Wszystko za sprawą ich popularności – te niezwykle praktyczne i tanie w eksploatacji przeszklenia doprowadzają naturalne światło do pomieszczeń, w których go brakuje. Takie miejsca znajdują się zarówno w domach prywatnych (garaże, korytarze), jak również w budynkach przemysłowych (hangary, hale produkcyjne). Obiekty te często wymagają doświetlenia, a zastosowanie świetlików kopułkowych pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

Świetliki kopułkowe najczęściej można spotkać w dwóch wariantach: z kopułą z akrylu albo z poliwęglanu. Ze względu na charakterystyczny wypukły kształt, delikatnie odznaczają się one na powierzchni dachu. Stabilnie przymocowane do podstawy, stanowią punktowe przeszklenia, skupiające światło i prowadzące je do wybranych pomieszczeń. Należy podkreślić, że świetliki w kształcie kopuły mogą pełnić dodatkowe funkcje, a tym samym nie tylko doświetlać wnętrza, ale również umożliwiać np. wyjście na dach albo służyć do przewietrzania. W zależności od zastosowanych udogodnień, świetliki kopułkowe mogą być otwierane elektrycznie albo ręcznie. Istnieje możliwość uzupełnienia ich czujnikami deszczu oraz wiatru i zaprogramowania tak, by automatycznie otwierały się przy określonych warunkach pogodowych. Gdy nie ma potrzeby rozbudowywania świetlika o dodatkowe funkcje, może on pozostać nieotwierany i być wykorzystywany wyłącznie, jako doskonałe źródło światła dziennego.

Znajdź świetlik kopułkowy o znakomitych parametrach technicznych

W przeciwieństwie do okien, świetliki zapewniają dostęp do naturalnego światła przez cały dzień. Są więc dużo bardziej wydajne. Modele kopułkowe zasługują na szczególną uwagę, ponieważ ich wypukła kopuła zbiera światło bez względu na kąt jego padania. Rozglądając się w poszukiwaniu efektywnego źródła doświetlenia wnętrza – czy to domu jednorodzinnego, czy obiektu wielkopowierzchniowego – warto zainteresować się świetlikami. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązanie okazuje się bowiem korzystna: jedyny koszt wiąże się z zakupem, montażem i ewentualnym serwisem wyrobu. Po przeszklenia wysokiej klasy zapraszamy do firmy Gulajski. Można się z nami skontaktować online, wypełniając formularz dostępny na naszej stronie.

Szybki Kontakt