Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Ocieplany wyłaz dachowy: funkcjonalne okno z widokiem na niebo

12
lip
Ocieplany wyłaz dachowy: funkcjonalne okno z widokiem na niebo

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zamontować w domu wyłaz dachowy, a może postawić na okno i stopnie kominiarskie. Każde z rozwiązań ma swoje plusy, a w niektórych sytuacjach optymalnym wyborem okazuje się wdrożenie obu, tj. wyłazu oraz stopni. Dotyczy to dachów z dużym spadkiem (powyżej 25%) oraz tych z łamliwym pokryciem. Dziś opowiemy więcej o wyłazach ocieplanych, które stanowią rewelacyjną alternatywę dla wyłazów klasycznych.

Koniec z obawami o podciekanie i wilgoć: wybierz wyłaz ocieplany

Dostęp do komina oraz całej powierzchni dachu jest uregulowany prawnie. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych z dnia 12.04.2002 r., w każdym budynku z dwoma bądź więcej kondygnacjami nadziemnymi, musi być zapewnione wyjście na dach. Co więcej, klapa wyłazowa nie może być mniejsza, niż 0,8 x 0,8 m. Jako jej alternatywę można zastosować drzwi o wymiarach co najmniej 0,8 m x 1,9 m.

Zdarza nam się słyszeć o świadomej rezygnacji z instalacji wyłazu dachowego na rzecz okna wyłazowego, z powodu braku ocieplenia klapy wyłazowej. Zdaniem niektórych taki wyrób może stwarzać problemy podczas srogiej zimy: być przyczyną uciekania ciepła, a nawet dostawania się wilgoci do wnętrza domu. Dużo zależy od jakości produktu oraz sposobu jego montażu. Prawidłowo zainstalowany wyłaz dachowy nie ma prawa przeciekać. Bazuje on na solidnej konstrukcji i jest funkcjonalny przez cały rok, również w zimie. Dla Klientów, którzy nie chcą ryzykować i wolą od razu zaopatrzyć się w wyłaz ocieplany, przygotowaliśmy ofertę na konstrukcje ze specjalną przekładką termiczną. Ocieplona fabrycznie podstawa i rama zawiasowa powodują, że wyłaz idealnie nadaje się do pomieszczeń ogrzewanych. Sposób działania takiego wyłazu pozostaje niezmienny: konstrukcja klapowa otwiera się do góry i umożliwia komfortowe wyjście na dach.

Wyłaz dachowy jako droga do komina i nie tylko. Co jeszcze?

Montaż wyłazu dachowego niesie ze sobą znacznie więcej korzyści, niż umożliwienie wygodnego dojścia do komina. Jego konstrukcja jest obmyślona tak, aby wyrób dodatkowo doświetlał wnętrze światłem naturalnym. Co więcej, przy pomocy wyłazu można wpuścić do pomieszczenia świeże powietrze. Z jednej strony jest to droga dla kominiarzy i serwisantów, z drugiej wyjście ewakuacyjne przydatne np. w razie pożaru. Wyłaz może pełnić też funkcję oddymiania. Do pomieszczeń ogrzewanych warto wybrać model z ociepleniem, który jeszcze bardziej podniesie funkcjonalność konstrukcji. Zgłoś się do naszych ekspertów i porozmawiajcie o wyłazach dachowych, jakie oferujemy!

Szybki Kontakt