Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Ochrona antywłamaniowa w przypadku zamontowanych świetlików

17
paź
Ochrona antywłamaniowa w przypadku zamontowanych świetlików

Świetliki oprócz podstawowych funkcji doświetlania i wentylacji pomieszczeń, muszą także zapewniać bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami.

Wzmocniona konstrukcja okna dachowego zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Twojego domu. Przebicie się przez okno dachowe lub świetlik jest rzadkością, jednakże należy pamiętać o takiej ewentualności. Dlatego należy rozważyć zastosowanie ulepszonych zabezpieczeń, jeśli nachylenie i położenie świetlika umożliwiają łatwy dostęp dla włamywaczy.

Świetliki zapewniają bezpieczeństwo zarówno dekarzom, kominiarzom jak i mieszkańcom pomieszczeń w których zamontowano tego typu rozwiązania budowlane. Specjalnie hartowane i bezpieczne szkło klasyfikuje świetliki w III klasie bezpieczeństwa zgodnie z europejskimi normami.

Konstrukcja z mocnymi, dyskretnymi zamkami w ramie okiennej i skrzydle sprawia, że świetlik dachowy jest niezwykle wytrzymały i wygodny podczas otwierania czy zamykania.

Ochrona antywłamaniowa w przypadku zamontowanych świetlików
Ochrona antywłamaniowa w przypadku zamontowanych świetlików

Bezpieczeństwo świetlików dachowych podnosi poziom trudności, jakie musi pokonać włamywacz, aby uzyskać dostęp do Twojego domu. Jeśli poziom bezpieczeństwa jest wystarczająco wysoki, włamywacz zniechęci się i podda.

Szanse na włamanie przez świetlik są bardzo małe. Włamywacze preferują proste sposoby dostępu, takie jak okna fasadowe lub drzwi tarasowe. Jeśli dostęp do połaci dachu jest łatwy, ze względu na niewielkie nachylenie, zwiększa się szansa na przyciągnięcie włamywacza, dlatego zawsze zaleca się stosowanie produktów zabezpieczających, takich jak okna dachowe oraz świetliki dachowe z ochroną antywłamaniową.

Szybki Kontakt