Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Jak czyścić dach z materiałów budowlanych wykonanych z poliwęglanu?

5
lis
Jak czyścić dach z materiałów budowlanych wykonanych z poliwęglanu?

Dachy na których zamontowane są elementy budowlane takie jak świetliki dachowe , wyłazy dachowe, pasma świetlne, klapy dymowe budowane są ze względu na ich uznaną trwałość, bezpieczeństwo oraz wytrzymałość. Dzieje się tak, ponieważ mają one wysoką odporność na uderzenia i nie pękają oraz są bardzo użyteczne. Co więcej, mają bardzo długą żywotność, dzięki czemu są odporne na pogodę i środowisko przez całe dziesięciolecia!

Jednak jedną wadą jest to, że poliwęglan z których są wykonane elementy płaskiego dachu gromadzi brud i jeśli nie jest regularnie czyszczony, może ulec przebarwieniu. Jednak nie jest to poważna wada. Ponieważ poliwęglany są łatwe w czyszczeniu, możesz je regularnie czyścić, nawet samemu bez zatrudniania specjalistycznej firmy sprzątającej! W tym wpisie przedstawimy Ci, jak najłatwiej i najskuteczniej wyczyścić dach z materiałami konstrukcyjnymi wykonanymi z poliwęglanu np. świetliki dachowe Gulajski.

  • Liście, gałązki, piasek i inne zanieczyszczenia mogą gromadzić się na Twoim dachu przez cały rok. Aby to wyeliminować, musisz czyścić dachy co kilka miesięcy, generalnie starczy dwa trzy razy w roku;
  • Przede wszystkim usuń liście, gałązki i inne duże zanieczyszczenia, które można łatwo zebrać ręcznie, miotłą lub dmuchawą do liści. Należy jednak uważać, aby nie zarysować ani nie przebić dachu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie powłoki i spowodować nieszczelności, co pogorszy jakość dachu i skróci jego trwałość.
  • Po zebraniu wszystkich nieczystości będziesz musiał przystąpić do mycia dachu. To z pewnością spowoduje, że małe kawałki liści, patyków i brudnej wody dostaną się do rynien. Dlatego po myciu wyłazów, świetlików czy wyłazów należy upewnić się, że rynny są czyste.
  • Jedną z bardzo ważnych rzeczy, o której musisz pamiętać, jest to, że nie powinieneś używać żadnych silnych detergentów ani chemikaliów na swoim dachu z materiałami z poliwęglanu. Te środki czyszczące mogą uszkodzić powłoki, które służą do przedłużenia żywotności dachu. Możesz natomiast użyć łagodnego mydła, które nie zawiera żadnych ściernych chemikaliów. Wymieszaj mydło lub płyn do mycia naczyń  z letnią wodą, aby usunąć nawet najtrudniejszy brud.
  • Podobnie jak agresywne chemikalia, nawet szorstka gąbka może uszkodzić powłoki. Dlatego do czyszczenia dachu z poliwęglanu należy używać miękkiej, delikatnej gąbki. Kiedy używasz gąbki, pamiętaj, aby pocierać arkusz w tym samym kierunku co rowki, aby nie uszkodzić dachu. Pocieranie dachu w wielu kierunkach może również uszkodzić powłoki. Zasada jest podobna do czyszczenia płyt DVD.
  • Innym aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, że brudna woda może powodować plamy i przebarwienia. Dlatego podczas czyszczenia dachu należy na bieżąco wymieniać wodę i regularnie spłukiwać gąbkę. Ale musisz pamiętać, aby przy każdej zmianie wody stosować taką samą ilość mydła, płynu do naczyń i letniej wody.
  • Po umyciu elementów z poliwęglanu ponownie sprawdź rynny, aby zobaczyć, czy nie ma tam żadnych zanieczyszczeń lub brudnej wody zatykającej system rynnowy. Wyczyść wszystko ponownie.
Szybki Kontakt