Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Hala sportowa z innowacyjnym dachem

20
paź
Hala sportowa z innowacyjnym dachem

W jednym z miast w Niemczech powstała innowacyjna hala sportowa pokryta nowatorskim dachem z bukowego drewna klejonego oraz systemem pasm świetlnych, do elewacji użyto modyfikowanego drewna iglastego.

Z hali sportowej z dwoma placami zabaw korzystają uczniowie trzech szkół znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie hali sportowej. Budynek spełnia wymagania sportów piłkarskich i dlatego jest o 2 metry szerszy niż zwykłe rozmiary hal. Ze względu na nawierzchnię tenisową w bezpośrednim sąsiedztwie obniżono posadzkę hali sportowej o około 3 metry poniżej istniejącego boiska. Z wyjątkiem nośnej konstrukcji dachu budynek jest konstrukcją masywną.

Zgodnie z wymogami , nowy budynek osiąga o 30% niższe roczne zużycie energii pierwotnej i 20% niższe wartości współczynnika U niż zalecane.

Szeroka rama dachu ze świetlikami dachowymi składa się z drewna bukowego klejonego, a dach składany został zaprojektowany jako drewniany dach żebrowy z akustycznie wydajną okładziną. Belka z drewna klejonego warstwowo jest jedną z pierwszych tego typu, a innowacyjna konstrukcja drewniana została wsparta przez Unię Europejską w ramach projektu badawczego. Skuteczne akustycznie odblaskowe ściany ochronne są również wykonane z drewna bukowego klejonego warstwowo. Elewacja budynku składa się z trójwarstwowej płyty wentylacyjnej z drewna iglastego, wyszlifowanej na powierzchni i pokrytej paroprzepuszczalną grubą warstwą glazury.

Szybki Kontakt