Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Umiejscowienie świetlika dachowego, tak aby było to maksymalnie efektywny?

31
maj
Umiejscowienie świetlika dachowego, tak aby było to maksymalnie efektywny?

Świetlik ma doprowadzać światło słoneczne do miejsc, w których jest go za mało. Żeby mógł dobrze spełniać swoją rolę, musi zostać zamontowany z uwzględnieniem istotnych czynników. Nie wystarczy instalacja na dowolnym fragmencie dachu – tu liczy się precyzja, w przeciwnym razie przeszklenie nie będzie działać, jak należy.

Odpowiednio zaplanowana praca kluczem do sukcesu

Nowoczesne świetliki dachowe są projektowane w taki sposób, aby wpuszczać do wnętrza nawet kilkanaście razy więcej światła, niż jest w stanie zapewnić żarówka o mocy 60 W. Priorytetowe okazują się tutaj: rodzaj świetlika oraz miejsce jego instalacji. O ile typ systemu zawsze dobiera się indywidualnie do potrzeb Klienta, zasady dotyczące wyboru miejsca z reguły są uniwersalne.

Rekomenduje się, aby świetliki umiejscawiać tam, gdzie słońce świeci długo i intensywnie: na najwyższej kondygnacji budynku. Szczególne korzyści energetyczne można osiągnąć, montując konstrukcję na południowej albo południowo-zachodniej stronie dachu. Ważne, aby miejsce to było dobrze wyeksponowane: nie powinny zasłaniać go drzewa ani pobliskie budynki. Dach, w którym ma się znaleźć świetlik, musi być w nienagannym stanie. Jeżeli izolacja wykazuje znamiona wilgoci, a stan poszycia wzbudza wątpliwości, z instalacją lepiej się wstrzymać – wcześniej przeprowadzając remont dachu.

Gdzie umiejscowić świetlik dachowy
Gdzie umiejscowić świetlik dachowy

Świetliki dachowe montujemy w pełni profesjonalnie

Jako, że produkcją i montażem świetlików zajmujemy się już od ponad dwóch dekad, doskonale wiemy, jak wybrać idealny fragment dachu pod montaż. Wyznaczając miejsce instalacji analizujemy szereg czynników, takich jak między innymi kąt nachylenia dachu, rozkład pomieszczeń, odległość dzielącą sufit i połać dachu, a nawet kolor ścian w pomieszczeniach. Jeśli chodzi o świetliki tunelowe, umiejscowienie dobieramy tak, by rura była możliwie najkrótsza. To pozwala nam uzyskać satysfakcjonujący efekt – przetransportować duże ilości światła naturalnego do wszystkich niedoświetlonych miejsc wewnątrz budynku – przy jednoczesnym uniknięciu zmian konstrukcyjnych.

Masz pytania dotyczące świetlików dachowych? Z chęcią na wszystkie odpowiemy, doradzając Ci korzystne rozwiązanie. W zakładce Kontakt znajdziesz formularz, za pośrednictwem którego możesz wysłać do nas wiadomość. W kwestiach związanych z systemami doświetleń wnętrz, pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Szybki Kontakt