Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Czy warto robić właz dachowy?

11
wrz
Czy warto robić właz dachowy?

Wyłaz dachowy zdecydowanie ułatwia prowadzenie prac konserwatorskich komina bądź pokrycia dachowego. Pozwala on wejść na dach również po to, aby np. wyregulować antenę satelitarną. Można także porównać jego działanie do świetlika dachowego, który doprowadza naturalne światło słoneczne do pomieszczenia. Nie jest to jednak zamknięta lista funkcji i zalet wyłazów dachowych.

Czym są wyłazy dachowe?

Wyłazy są to konstrukcje otwierane z 3 stron: od góry, z prawej oraz lewej, co zdecydowanie ułatwia otworzenie dostępu do dachu. Wskazuje się także, że spełniają one również funkcje ochrony przeciwpożarowej. Dzisiaj mogą one być stosowane zarówno na poddaszach użytkowych, jak i nieużytkowych. Można także zadbać o ich odpowiednią izolację termiczną tak jak w zwyczajnych oknach. Wyłazy wykonywane są zazwyczaj z hartowanych szyb, aby były odporne na gradobicie czy uszkodzenia mechaniczne. 

Dlaczego wyłaz dachowy jest ważny?

Staje się on standardem, jeśli chodzi o prace kominiarskie, instalacyjne oraz dekarskie. Często fachowcy nie podejmują działań na dachu, jeżeli nie mają udostępnionego odpowiednio zabezpieczonego wejścia. Z tego powodu każdy właściciel domu zwłaszcza posiadającym dach o ok. 70 stopniach nachylenia powinien zamontować odpowiedni wyłaz dachowy

Umiejscowienie wyłazu dachowego

Wyłaz można dopasować do pokrycia dachowego, są przystosowane zarówno do konstrukcji płaskich, jak i pokrytych dachówkami profilowanymi. Istnieją również wyłazy uniwersalne, które można dopasować do każdej powierzchni. Zazwyczaj jego umiejscowienie jest przewidziane już w projekcie architektonicznym, ale ważne, by wyłaz znajdował się blisko ważnych elementów dachu, takich jak komin czy anteny. Zdecydowanie wpłynie to na czas trwania prac konserwatorskich oraz instalacyjnych. 

Szybki Kontakt