Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

Co to są świetliki rurowe i jakie są ich zalety?

1
lip
Co to są świetliki rurowe i jakie są ich zalety?

Technologie doświetlania pomieszczeń naturalnym światłem słonecznym wciąż się rozwijają. Jedną z nich jest zastosowanie świetlików rurowych z wykorzystaniem rury giętkiej lub sztywnej. W jaki sposób działają te świetliki i czy warto w nie zainwestować?

Naturalne oświetlenie pomieszczenia, w którym się przebywa, wpływa pozytywnie na nastrój, zdrowie oraz wydajność (na przykład przy pracy). Wiele budynków wymaga dodatkowego oświetlenia, dlatego nie chcąc wybierać sztucznego światła, stojąc jednocześnie przed pewnymi ograniczeniami, jak np. brak możliwości zamontowania większego okna czy przeszklonych drzwi, warto zainwestować w świetliki rurowe. 

Elastyczne świetliki rurowe

Jednym z praktycznych rozwiązań we wprowadzeniu naturalnego światła do pomieszczenia jest wykorzystanie świetlików rurowych z giętką rurą. Przenikające przez zewnętrzną kopułę promienie słoneczne trafiają do rury, która rozprasza światło w pomieszczeniu. Tego typu konstrukcja odznacza się wysoką wartością izolacji termicznej, przez co pomieszczenie nie nagrzewa się, ani nie ochładza. Przy świetlikach z giętką rurą możliwe jest zamontowanie urządzenia w dowolnym miejscu. 

Świetliki rurowe z rurą sztywną

Montaż świetlików ze sztywną rurą sprawia, że współczynnik odbicia światła wynosi 99,5%.  Przez tę wartość zwiększa się efektywność transmisji światła nawet w dni pochmurne. Rura światłonośna wykonana jest z materiału refleksyjnego, który nie traci funkcjonalności pomimo upływu czasu. Świetliki rurowe z rurą sztywną są skonstruowane tak, że światło odbijające się od ich poszczególnych elementów rozprasza się, nie powodując refleksów na gładkich powierzchniach.

Świetliki rurowe mogą być wykorzystane do doświetlenia pomieszczeń mieszkalnych i biurowych, a także różnego rodzaju obiektów użyteczności publicznej, budynków przemysłowych czy ciągów komunikacyjnych.

Szybki Kontakt