Nasza firma profesjonalnie zajmuje się między innymi doświetlaniem nieruchomości przy wykorzystaniu świetlików dachowych kopułkowych. Stanowią one niezwykle przydatny element konstrukcji; oprócz wprowadzania naturalnego światła, usprawniają wentylację, zmniejszając tym samym koszty eksploatacji. Dowiedz się o nich więcej i sprawdź naszą szeroką ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

Przeszklenia kopułkowe mogą być montowane na dachach różnego rodzaju budynków, w zależności od ich przeznaczenia i potrzeb oświetleniowych.

Najczęściej stosuje się je w halach przemysłowych, magazynach, obiektach sportowych i innych budynkach użyteczności publicznej, gdzie potrzebne jest doświetlenie wnętrza naturalnym światłem. Mogą również być stosowane w budynkach mieszkalnych i biurowych, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń zlokalizowanych w pobliżu dachu.

Te ekonomiczne elementy oświetlenia są szczególnie przydatne w przypadku budynków o dużej powierzchni, gdzie trudno jest zapewnić równomierne doświetlenie całego pomieszczenia za pomocą okien. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, a także poprawić warunki pracy i komfort użytkowników budynku.

Przegląd świetlików kopułkowych
Przegląd okien w dachu

To rodzaj systemu doświetlenia naturalnego, który składa się z kopułki z przezroczystego materiału, umieszczonej na dachu, oraz rury świetlnej, która prowadzi światło do wnętrza budynku.

Przeglądając oferty dostępnych przeszkleń kopułkowych, można wyróżnić kilka ich rodzajów, różniących się między innymi:

  • Wielkością – Występują w różnych rozmiarach, co pozwala na dostosowanie ich do wymagań konkretnego projektu.
  • Materiałem – kopułki wykonane są z różnych materiałów, takich jak szkło, poliwęglan lub akryl, a ich wybór zależy od wymagań dotyczących izolacyjności termicznej, odporności na uderzenia i innych czynników.
  • Konstrukcją – Są jednoczęściowe, czyli składają się z samej kopułki, a inne składają się z kilku elementów, takich jak kołnierza, rury świetlnej i adaptera do dachu.
  • Wykończeniem – Dostępne są w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do estetyki budynku.

Podczas wyboru przeszklenia kopułowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak klimat, rodzaj dachu, kierunek i intensywność światła słonecznego, a także wytyczne dotyczące energooszczędności i izolacyjności termicznej budynku.

Warto zwrócić uwagę na również na jakość wykonania, trwałość i łatwość montażu, a także na potencjalne problemy, takie jak osadzanie się kurzu i brudu na kopułce, lub nagrzewanie się wnętrza budynku w czasie upalnych dni.

Wysokiej jakości naświetla zakupisz w naszej firmie. Firmy Gulajski: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Nasze rozwiązania dachowe są elastyczne. Dopasujemy je do Twojego dachu!

Mają wiele zalet. To zupełnie budżetowe rozwiązanie, które pozwala na dopasowanie pod konkretny rozmiar i warunki przestrzenne. Jeden z najpopularniejszych rodzajów stanowią świetliki kopułkowe. Co istotne ich konstrukcja może być otwierana, co pozwala przyjąć formę wyłazów dachowych. Dobieramy środki do możliwości. Wykonujemy ten rodzaj przeszklenia poliwęglanowego w formie piramidy, kwadratu czy także okrągłych kopuł. To sprawia, że można je dopasować zarówno do dachu płaskiego, jak i ze spadkiem.

Gulajski, czyli firma z 20-letnim doświadczeniem.

Działamy na terenie całej Polski, ale także Europy. O naszym doświadczeniu nie mówi tylko staż, lecz także realizowane usługi w miejscach, które spełniają istotną rolę w społeczeństwie i kulturze. Zrealizowaliśmy zlecenia między innymi dla: Stadionu Olimpijskiego w Londynie, koncernu Pepsi Polska, Polskiego Radia czy także dla Filharmonii Opolskiej. Jesteśmy dumni z każdego naszego projektu i wykonania. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości produkty, które spełniają normy instytutów badawczych. Tylko to w naszej ocenie zapewnia pełne bezpieczeństwo. Podchodzimy poważnie do swoich zadań. Pozwól nam zająć się doświetleniem Twojej nieruchomości. Zapraszamy do kontaktu!

Wysokiej jakości Świetliki poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05