Świetliki dachowe dzięki wszechstronnemu zastosowaniu cieszą się coraz większa popularnością. Stanowią jedną z najchętniej wybieranych alternatyw dla tradycyjnych okien. Ich szereg zalet sprawia, że stanowią niezbędne wyposażenie zarówno zakładów produkcyjnych, galerii handlowych, hal magazynowych a nawet bloków mieszkalnych. Podczas wyboru pojawia się jedno kluczowe pytanie, a mianowicie na co zwrócić uwagę? Kilka cennych rad znajdziesz w naszym krótkim artykule. Czytaj dalej!

Wysokiej jakości Świetliki poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Co jest ważne w doborze świetlika dachowego
Co jest ważne w doborze świetlika dachowego

Dobór odpowiedniego świetlika dachowego to kluczowy element, który wpłynie na jakość i efektywność oświetlenia wewnątrz budynku. Zobacz co warto wziąć pod uwagę przy wyborze:

 • Wymiary – należy dostosować je do wielkości pomieszczenia, w którym ma być zamontowany. Im większe pomieszczenie, tym większy powinien być.
 • Rodzaj dachu – Dopasowane do różnych rodzajów dachów (skośne, płaskie, faliste). Dobór odpowiedniego typu jest kluczowy dla jego prawidłowego funkcjonowania.
 • Jakość materiałów – Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne. W przypadku niskiej jakości materiałów, może ulec uszkodzeniu w wyniku działania czynników zewnętrznych.
 • System wentylacji – Powinny umożliwiać przepływ powietrza, dzięki czemu zapewnią odpowiednią wentylację pomieszczenia.
 • Montaż – ważne jest, aby został zamontowany przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Nieprawidłowy montaż może skutkować nieszczelnościami, co z kolei prowadzić będzie do powstawania zagrzybienia i wilgoci w pomieszczeniu.

Firma Gulajski, oferuje produkty wykonane z najlepszych materiałów, dostosowane do różnych rodzajów dachów. Pracownicy firmy doradzą również w doborze odpowiedniego rozwiązania dla konkretnych potrzeb klienta oraz zapewnią fachowy montaż.

Wysokiej jakości Świetliki poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Jakie kryteria powinny spełniać przeszklenia w dachu? Poznaj kilka najważniejszych

Pierwszą istotną kwestią jest przede wszystkim funkcja jaką powinny posiadać te elementy dachowe. Poza doświetleniem może również pełnić zadanie oddymiania pomieszczenia w przypadku pożaru. Nie bez znaczenia pozostaje ich wygląd, szczególnie kiedy montowany są na dachu budynku mieszkalnego. W swojej ofercie posiadamy rozwiązania o różnych kształtach, dzięki czemu Twój dach może zyskać pewnego rodzaju urozmaicający element ozdobny. Kolejną kwestia jaka jest brana pod uwagę to wielkość świetlika dachowego. Tutaj istotne jest, aby dokładnie określić ilość miejsca, gdzie konieczne jest doświetlenie światłem naturalnym. Nasze elementy doświetlające wykonujemy zarówno z akrylu jak i poliwęglanu. Nie wiesz, który wybrać? Spokojnie, podpowiemy Ci!

Zobacz kilka kluczowych kryteriów, które powinny być spełnione:

 • Wysoka jakość materiałów – Powinny być wykonane z materiałów odpornych na wpływ warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr czy promieniowanie UV.
 • Odpowiednie wymiary – Powinien mieć odpowiednie wymiary, dostosowane do wielkości pomieszczenia, w którym ma być zamontowany.
 • Wydajna konstrukcja – Powinny być projektowane tak, aby zapewnić jak największą ilość naturalnego światła w pomieszczeniu.
 • Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV – Powinien posiadać specjalną powłokę, która zabezpieczy pomieszczenie przed negatywnym wpływem promieniowania UV.
 • System wentylacji – Świetlik dachowy umożliwia swobodny przepływ powietrza, co zapewni odpowiednią wentylację pomieszczenia.
 • Bezpieczeństwo – Powinien być zbudowany w sposób, który gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania i użytkowników.
 • Łatwość montażu i konserwacji – Powinien być łatwy w montażu i konserwacji, co pozwoli na szybką i skuteczną wymianę elementów lub naprawę w przypadku awarii.

Firma Gulajski, oferuje produkty spełniające powyższe kryteria oraz zapewniające wysoką jakość oświetlenia naturalnego wewnątrz budynków.

Firma Gulajski – fachowcy w montażu!

Nasza firma Gulajski posiada ponad 20 – letnie doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu oraz montowaniu wysokiej jakości przeszkleń dachowych – świetliki poliwęglanowe. Spełniamy nie tylko potrzeby i oczekiwania zainteresowanych klientów ale także służymy cenną radą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Aby zamontowane produkty spełniały swoje zadanie jak należy, konieczna jest tu niezbędna wiedza. Nasi jedni z najlepszych fachowców stale poszerzają swoje umiejętności, co daje Ci gwarancję, że stworzenie i montaż świetlików dachowych oddałeś w ręce profesjonalistów. U nas możesz liczyć także na pełen serwis po zamontowaniu świetlików dachowych. Nasza wysoka jakość widoczna jest w renomowanych miejscach takich jak: Stadion Olimpijski w Londynie, Metro Warszawa i wiele innych! Dołącz do nich również i Ty!

Wysokiej jakości Świetliki poliwęglanowe o dowolnych wymiarach zamówisz w naszej firmie. Zobacz pełną ofertę: https://www.gulajski.pl/swietliki-dachowe/ albo zadzwoń i dopytaj szczegółów: Tel/fax.: +48 (32) 236 30 05

Firma Gulajski posiada doświadczenie w montażu świetlików dachowych oraz zapewnia kompleksowe usługi związane z dostawą i montażem produktów. Firma zatrudnia wykwalifikowanych fachowców, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w zakresie montażu świetlików dachowych. Dzięki temu firma zapewnia profesjonalne podejście do każdego projektu oraz precyzyjny montaż produktów, co pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Firma Gulajski oferuje także poradnictwo i pomoc w doborze najlepszego rozwiązania dla danego budynku oraz zapewnia gwarancję na swoje produkty i usługi.