Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Pn - Pt: 07:00 - 15:00
Adres
Adres ul. 1-go Maja 7e,
42-674 Kopienica

3 sposoby na doświetlenie hali przemysłowej

18
maj
3 sposoby na doświetlenie hali przemysłowej

Światło naturalne jest przyjazne człowiekowi i bardziej sprzyja pracy niż światło sztuczne, przy którym najczęściej zwykliśmy przebywać w halach przemysłowych, magazynach czy zakładach produkcyjnych. Obiekty tego rodzaju bardzo często są niedostatecznie oświetlone światłem słonecznym, a niekiedy wręcz całkowicie go pozbawione.

Nie zawsze możliwe jest zamontowanie okien. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? Wbrew pozorom nie musimy ograniczać się wyłącznie do światła sztucznego. Oto trzy sposoby na skuteczne doświetlenie hali przemysłowej światłem słonecznym.

  1. Pasma świetlne. Jest to jedno z często wykorzystywanych rozwiązań, które pozwala na doświetlenie światłem naturalnym różnorodnych obiektów przemysłowych, w tym również hal, a także konstrukcji rolniczych, hangarów czy stadionów sportowych. Nasza firma specjalizuje się w produkcji pasm świetlnych wykonanych z poliwęglanu. Jedną z ich zalet jest znacznie mniejszy ciężar niż pasm świetlnych szklanych. Sprawdzają się w przypadku każdej konstrukcji dachów – zarówno płaskich, jak i skośnych. Nasza oferta obejmuje pasma świetlne: pionowe, łukowe, dwuspadowe, jednospadowe, piramidalne, poliwęglanowe, z przegrodami, z klapami, kalenicowe, aluminiowe.
  2. Świetliki dachowe. To kolejny sposób na doświetlenie światłem naturalnych hali przemysłowej. Doskonale spełniają swoje funkcje nawet w tych obiektach, w których nie można zamontować okien. Zapewniają nawet cztery razy więcej światła niż standardowe okna. Ich zastosowanie jest szczególnie zalecane w dużych halach przemysłowych. Zapewniamy wiele rodzajów świetlików dachowych w 28 wymiarach występujących w różnych konfiguracjach (m.in. kalenicowych, aluminiowych, stałych, otwieranych, do przewietrzania, z funkcją wyłazu itd.).
  3. Świetliki rurowe z rurą sztywną. Ze względu na swoją specyficzną konstrukcję pozwalają na imponujące doświetlenie wnętrz światłem naturalnym. Tworzone są z zastosowaniem zaawansowanej technologii w warstwie odbijającej światło, dzięki czemu dostarczają znacznie więcej światła niż standardowe giętkie przewody światłonośne. Są dwa razy efektywniejsze niż świetliki z rurą giętką. Interesującą cechą świetlików rurowych jest to, że można je wykorzystać jako lampę nocną. Światło dostarczone przez świetlik rurowy jest niespolaryzowane, równomiernie oświetla wnętrz i cechuje się wysokim współczynnikiem oddawania barw, zapewniając komfortowe warunki do codziennej pracy.